İngiliz Mehmet nam Hafız Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek halk düşmanlığında sınırları kaldırdı

01.07.2024
15
A+
A-

“(…) gelişmekte olan ülkeler arasında en yüksek asgari ücret bizde. Türkiye’de asgari ücret düşük değildir.”

AKP’giller en başta Reisleri ve bütün Bakanları gelmek üzere bütün avanesi utanmayı, arlanmayı, edebi, ahlâkı, vicdanı tümden terk ettiler. Yalan bu vatan, millet, halk düşmanları için o kadar doğal hale geldi ki, yalan bu şarlatanların ağzına artık nasıl yuva yapıp yerleşmişse, yalan söylerlerken, insanlarımızı aptal yerine koyup dalga geçerlerken bile yüzleri en ufak bir şekilde bile kızarmıyor. Bu güruha karşı en gelişmiş yalan makineleri bile işlevsiz kalır.

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un sıklıkla dile getirdiği gibi bunlar sureta insan. Yapay Zeka ürünü, his yoksunu bu yaratıklar; insanlıklarından gönüllü olarak sıyrılıp, Parababalarının kanser düzenlerini devam ettirmek için, kendilerini iktidara taşıyan efendileri ABD-AB Emperyalistlerine hizmette kusur etmemek için kişiliklerini, ruhlarını, bütün değerlerini dünya menfaati için satan halk düşmanlarıdır bunlar.

Eğer böyle olmasa; İngiliz Mehmet insanlarımızı aptal yerine koyup yüzü kızarmadan, en ufak bir hicap duyma belirtisi göstermeden bunları söyleyemezdi.

Şu açıklama karşısında insan nasıl sinirden tir tir titremez?..

İnsan bu kadar yüzsüzlük karşısında nasıl öfke patlaması yaşamaz?..

İnsanım diyen bir insan bu alçaklık karşısında nasıl kendini tutar?..

Son 20 yılda Türkiye’de asgari ücreti reel olarak yüzde 5,5 artırmışız. Türkiye’nin reel büyümesi ise yüzde 5,4. 90’lı yıllarda 100 dolar civarında kalan asgari ücrette AK Parti döneminde dolar bazında ciddi bir artış var.

“Asgari ücret artışı yüzde 49. İlk 6 aydaki enflasyon yüzde 20’lerde olacak. Yıl sonunda da MB’nin üst bandı yüzde 42. Böyle dahi kalsa büyümeden daha fazla bir asgari ücret karşılığına tekabül ediyor.

“Asya’daki ülkelere, Endonezya, Filipinler, Tayland’a bakın, bir de Latin Amerika, Brezilya, Şili, Kolombiya, Avrupa’da Bulgaristan, Macaristan, ile karşılaştırın. Polonya hariç, gelişmekte olan ülkeler arasında en yüksek asgari ücret bizde. Türkiye’de asgari ücret düşük değildir.” (https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonomi/imf-programi-isliyor-simsek-baklayi-agzindan-cikardi-2222461)

Bre utanmazlar, bre yüzsüzler, bre halk düşmanları, sizlerin güdümündeki Sarı gangaster TÜRK-İş bile “Asgari ücret bir işçinin bile geçimini sağlayamazken bir ailenin sadece gıda harcamasını karşılayabilmesi mümkün görünmemekte”, diyor, 2024’ün Haziran ayı için açıkladığı raporda. Rapor aynı zamanda şu verileri açıklamak durumunda/zorunda kalıyor:

Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 18.978,77 TL ’ye

“- Gıda harcaması ile giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 61.820,10 TL ’ye,

“- Bekâr bir çalışanın ‘yaşama maliyeti’ de aylık 24.614,20 TL ’ye yükseldi.

Emekçi Halkımıza açlık sınırının altında Asgari Ücret öde, üstelik Asgari Ücreti genel ücret haline getir, halkımızı kuru ekmeğe, kuru soğana muhtaç hale getir, insanlarımızı işsizlik-pahalılık-zam-zulüm sarmalında debelendir, Türk Lirasını diğer bütün yapancı para birimleri karşısında pula çevir, Halkımızın neredeyse attığı adımı, aldığı nefesi vergiye bağla; ondan sonra da dalga geçercesine hep bir ağızdan höykürün, “Asgari Ücret düşük değildir, yüksektir”, diye.

Kendi yandaşlarınıza, bürokratlarınıza, bakan, milletvekili, belediye başkan eskilerinize 3-5-7-10 hatta 40’a kadar varan ayrı ayrı ballı maaşlar verin, beşli, yedili yandaş müteahhitlerinize milyar dolarlık vergi indirimleri yapın, Kaçak ve Haram Saray’ın sadece 1 saatlik harcamaları 81 Asgari Ücrete bedel olsun, ülkemize doldurduğunuz siyasi istilacılara, Ortaçağcı gericilere milyar milyar dolarları akıtın, dolar üzerinden maaşlar ödeyin, ondan sonra da utanmadan arlanmadan, yüzünüz kızarmadan, vicdanınız sızlamadan pıfkırın, “Asgari Ücret artışı enflasyon nedenidir”, diye.

İngiliz Mehmet Nam Hafız Mehmet Şimşek bu utanmazca söylemiyle Türkiye’ye değil ABD ve AB Emperyalist Haydutlarına hizmet ettiğini kanıtlamış oldu. İngiliz Mehmet Türkiye’nin Hazine ve Maliye Bakanı değil ama Dünya Bankası’nın, IMF’nin bir memuru olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu. Bu İngiliz Vatandaşı Hazine ve Maliyeyi kalkındırmakla değil tarumar etmekle, tamamen bozup bütünüyle ABD ve AB Emperyalist Haydutlarına bağlı kılmakla görevli olduğunu ispatlamış oldu. Ve bu İngiliz Vatandaşı İngiliz Mehmet’in Hazine ve Maliye Bakanı olarak göstermiş olduğu “Performans” yani Halk ve Vatan düşmanı politikaları yıllar sonra neden yeniden Bakan yapıldığının da kanıtıdır.

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un dediği gibi biz bunlarla aynı varlık âleminden değiliz. Bu Tayyipgiller apayrı bir kategori. Bunların sadece görünümü insan. Bu güruhta insana dair hiçbir şey yok. Bunlar kendilerinin, hizmette kusur etmedikleri, edemedikleri ABD ve AB Emperyalist Çakallarının mutluluğu için, BOP adı altında Yeni Sevr’in yaşam bulması için, Ortaçağcı Faşist Din Devletinin bütün kurum ve kurallarıyla yaşama geçmesi için uğraşıyorlar.

Ama ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bu uğurda ne kadar yol almışlarsa alsınlar; son tahlilde yenilecekler. AKP’giller bütün avanesiyle işledikleri binbir suçun yanında Halkımızla alay etmelerinin, dalga geçmelerinin de hesabını verecekler. Halkımızı bilinçlice uğrattıkları ekonomik yıkımdan dolayı da yargılanıp Çelik Bilezikle tanışacaklar.

Kuvayimilliyeci Atalarımızın yaptıkları gibi Halkımız, İkinci Kurtuluş Savaşçıları HKP’lilerin önderliğinde eninde sonunda “Yüzyılın Felaketi” AKP’giller’den ve onları iktidara taşıyan ABD ve AB Emperyalist Haydutlarından kurtulacak. Bu Halk düşmanı güruhu bu sefer bir daha gün yüzüne çıkmamak üzere Tarihin karanlık sayfalarına gömecek, Tarihin sadece insanlık düşmanlarını gönderdiği çöplüğe atacak.

İşte o zaman Hür, Güçlü, Mutlu, Tam Bağımsız bir Türkiye’de yaşayacak Halkımız.

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!

1 Temmuz 2024

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz