İkinci Kurtuluş Savaşçıları, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi, Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!” Şiarının Yılmaz Savunucuları, 3 Fidan; Deniz, Yusuf, Hüseyin Yoldaşlar Ölümsüzdür!

05.05.2024
17
A+
A-

Onlar; gencecik ömürlerine sığdırdıkları mücadeleleriyle, inandıkları insanlığın kurtuluş davasında ölüme gözlerini kırpmadan yürüdüler. Şan olsun onlara!

Bundan 52 yıl önce, 6 Mayıs 1972’de ABD-AB uşağı yerli satılmışlar tarafından bedence hayattan koparıldılar Deniz, Yusuf ve Hüseyin Yoldaşlar. Kolay değil daha hayatının baharında korkmadan darağacına yürümek, ölümü göğüslemek. Ama onlar biliyordu ki Gerçek Devrimciler yani ömrünü insanlığın kurtuluş mücadelesine vakfedenler ölmezler. Onlarınki yalnızca bedenen bir ayrılıktır. Geride; inandıkları değerler uğruna savaşacak, yaşamın devam ettiği her karış vatan toprağında bu insanlığın en yüce ideolojisini yani Marksizm-Leninizmi ilmek ilmek örmeye devam edecek yoldaşları olacaktır.

Deniz, Yusuf ve Hüseyin Yoldaşların mücadelesi; Tam Bağımsız Türkiye mücadelesiydi, Türk ve Kürt Halklarının Kardeşliği mücadelesiydi. Gençlerin geleceğe güvenle baktığı bir ülkeyi var etmek için onlar gençliklerinden vazgeçtiler. Tıpkı 17 yaşında elde silah Kuvayimilliye’ye katılan ve Köyceğiz Kuvayimilliye Askeri Komutanı olan, Türkiye Devrimi’nin Önderi Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı gibi…

Usta’mız daha gencecik yaşında Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mıza katılarak başladığı mücadele hayatında, ömrünün 22,5 yılını zindanlarda geçirirken, mahkeme salonunda çarptırıldığı ceza miktarını açıklayan Yargıca “4,5 yıl bir kızıl profesör olmak için yeterlidir”, derken aynı yürek ferahlığı içindeydi.

İşte bugün, bu mücadele bayrağı biz Kurtuluş Partililerin ellerindedir. Çünkü bizler biliyoruz ki içinden geçtiğimiz şu günlerde; ne Meclisteki ABD-AB güdümlü “çevrimiçi”, “üretilmiş” muhalefet ne de Sevrci Soytarı Sahte Solcular ülkemize ve halkımıza umut vaat ediyor! Halkımızın tek güvenli kalesi Halkın Kurtuluş Partisi’dir bugün.

22 yıllık AKP iktidarı boyunca işlevsizleştirilen, özelleştirilen Laik Cumhuriyet’in tüm kurumlarına biz sahip çıkıyoruz. AKP’giller’in yarattığı ekonomik cehennem, işsizlik, pahalılık, zam zulüm ortamında yoksul emekçi halkımızın derdiyle biz dertleniyoruz. Yine AKP’giller’in özel hukuk bürolarına dönüştürülmüş mahkemelerde onlara karşı yalnız biz mücadele ediyoruz!

Biz; Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın düşünce oğulları ve kızlarıyız. Bu ülkenin İkinci Kurtuluş Savaşçılarıyız. Bu uğurda gözünü kırpmadan ilmiği boynuna geçiren Deniz’lerin, Yusuf’ların, Hüseyin’lerin yoldaşları ve devamcılarıyız!

Onların Antiemperyalist, Antifeodal, Antişovenist devrimci kavgasının bayrağı şimdi HKP Gençliğinin ellerinde dalgalanıyor. O bayrak 1 Mayıs’larda Taksim mücadelesinde, ABD-AB Emperyalist Çakallarına ve yerli satılmışlar cephesine karşı verilen mücadelede hep en önde ve en önde olmaya devam edecek!

Zafere kadar daima savaşacağız!

Halkımıza sözümüzdür; uğrunda zindanlara da düşsek, darağaçlarına da çekilsek bu mücadeleyi zafere ulaştıracağız. Devrimci Demokratik Halk İktidarını kuracağız!

Demokratik, Laik, Tam Bağımsız Türkiye’yi kuracağız!

5 Mayıs 2024

Kurtuluş Partisi Gençliği

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz