HKP MYK Üyesi’ne Cumhurbaşkanına Hakaretten Hapis Cezası

14.12.2015
442
A+
A-

HKP MYK Üyesi’ne Cumhurbaşkanına Hakaretten Hapis Cezası

Soma’da 301 işçinin, Ermenek’te ise 18 işçinin ölümüyle sonuçlanan katliamların ardından HKP tarafından yapılan bir basın açıklamasında taşıdığı “Tayyipgillerin Fıtratında; Hırsızlık, Katillik Halk Düşmanlığı Var” yazılı döviz nedeniyle hakkında Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle dava açılan HKP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf Gencer’e 10 ay hapis cezası verildi.

Karşıyaka Adliyesinde bugün (14 Aralık 2015) tarihinde görülen duruşmada önce 1 yıl hapis cezası kararı çıktı, ardından iyi hal nedeniyle ceza 10 aya düşürüldü.

Duruşma bitiminde Karşıyaka Adliyesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak açıklamasında, Tayyip Erdoğan’ın toplumu sindirme, korkutma, yıldırma araçlarından birisi olan Cumhurbaşkanına hakaret davalarından biri daha Karşıyaka 9. Asliye Ceza Mahkemesinde sonuçlandı.

HKP MYK Üyesi ve aynı zamanda Bayraklı ilçe başkanı Yusuf Gencer arkadaşımız hakkında 301 Soma işçisinin ve 18 Ermenek maden işçisinin katliamı nedeniyle parti olarak yapılan bir basın açıklamasında taşıdığı döviz nedeniyle Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle 1 yıl hapis cezası verildi.

Tayyip Erdoğan bununla sevinebilir. 1200 civarında Cumhurbaşkanı’a hakaret suçu davasından biri olan bu dava Tayyip Erdoğan’ı erken sevindirebilir. Ama kendisinin yapmış olduğu haksızlıklara, hukuksuzluklara ve halk düşmanı politikalarına her zaman karşı duracağız. Her zaman onun karşısında HKP olarak mücadele edeceğiz. Eninde sonunda Halkın Kurtuluş davasını savunanlar kazanacaktır” dedi.

Açıklama “Davalar Bizi Yıldıramaz” sloganı eşliğinde sonlandırıldı.

İzmir’den Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz