HKP: Kıdem hakkımız gasp edilemez

17.11.2013
436
A+
A-

 

Kıdem Fonu AKP’nin Oyunu

 

Halkın Kurtuluş Partisi, bugün 17 Kasım günü saat 15.00’da Galatasaray Lisesi önünde yaptığı eylemle kıdem hakkının gasp edilmesini protesto etti.

Basın açıklamasını okuyan Halkın Kurtuluş Partisi İl Başkanı Av. Pınar Akbina, Tayyipgiller’in halklarımızın tüm değerlerine, tüm kazanımlarına, saldırmaya devam ettiğini söyledi. Akbina, 12 Eylül Faşist Darbesi’nin bile kaldırmaya cesaret edemediği kıdem tazminatına Tayyipgiller’in bugün göz diktiğini ifade etti.

“Durmak yok yola devam” masalı ile halklarımıza her gün yeni saldırılar geliştiren Tayyipgiller’in, “Ulusal İstihdam Strateji”lerinin bir parçası olarak İşçi Sınıfımızın uzun mücadeleler sonucunda elde ettiği kıdem tazminatını kuşa çevirmenin telaşına ve çabasına girdiğini ifade eden Akbina sözlerine şöyle devam etti:

“Üstelik “kıdem tazminatınızı güvenceye alıyoruz” diyerek her çıkardıkları yasada olduğu gibi Halkımızı uyutmaya, kandırmaya çalışmaktadırlar. İşçinin güvencesi, yıllarca akıttığı alın terinin karşılığı ve emeklilik sonrası az da olsa rahat yaşamanın garantisi demek olan Kıdem Tazminatına göz dikilmesi; yerli yabancı Parababalarının, IMF’nin, Dünya Bankasının, alın teri düşmanı Tayyipgiller’in ortaklaşa saldırısıdır.”

Kıdem tazminatının yıllarca verilen mücadelenin ürünü olduğunu belirten Akbina, bu amansız saldırıyı İşçi Sınıfımız ve halkımızın boşa çıkartacağını vurguladı.

Açıklama sırasında sık sık “Kıdem Hakkımız Gasp Edilemez”, “Kıdem Fonu AKP’nin Oyunu”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “Özel İstihdam Bürosu Köle Pazarıdır” sloganları atıldı.

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz