HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut (Efe)’nin Eşi Hacer Ankut (Efe)’ye Cumhurbaşkanına Hakaretten Dava Açıldı!

14.11.2021
533
A+
A-

Eşi ile birlikte hayatını Devrim mücadelesine adamış, gerçek vatansever, insansever, hayvansever, doğasever yani Gerçek Devrimci Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut (Efe)’ye açtıkları davalar yetmezmiş gibi şimdi de eşi Hacer Ankut (Efe)’ye; diplomasız olduğu halde Cumhurbaşkanlığı makamında oturan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiası ile ceza davası açıldı.

Genel Başkan’ımız ile evlendikten sonra boylu boyunca mücadeleye katılan, bu uğurda bedeller ödeyen Emekli Öğretmen Hacer Hoca’mız; en güzel değerleri aşıladığı yüzlerce öğrenci yetiştirmiştir. Şimdi de sokak hayvanlarına tüm gücü ile bakmakta olan Hoca’mızın bu nedenle de hayvan düşmanı komşuları ile davaları bulunmaktadır. Ancak o davalar kendisini yıldıramamıştır. Yaşına rağmen devrim mücadelesine devam etmektedir.

Hacer Hoca’mız hakkındaki yeni dava, sosyal medyada Eşi, Yoldaşı Nurullah Ankut (Efe)’ye ait olan bir yazıyı paylaşmasından dolayı açılmıştır. Genel Başkan’ımız bu yazısında; Ortaçağcı Gerici AKP’giller’i ve Diplomasız Reislerini, yine diplomasının sahteliği Mahkeme kararı ile sabit olan, buna rağmen 4 ayrı yerden maaş alarak milletin hakkını yiyen, ancak Partimizin kararlı mücadelesi ile diplomasının sahteliğini kanıtlayan mahkeme kararını ortaya çıkartmamız sonucu Vakıf Banktaki görevinden istifa etmek zorunda kalan Hamza Yerlikaya’yı eleştirmiştir. Genel Başkan’ımızın Tayyip Erdoğan ve Hamza Yerlikaya’ya ilişkin matematiksel kesinlikte ortaya koyduğu gerçekler AKP’giller’i rahatsız etmiş, işte bu yüzden Hacer Hoca’mıza “Cumhurbaşkanına Hakaret” davası açılmıştır.

Dava Bakırköy 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesinde 1 Şubat 2022 tarihinde görülecektir. Biz biliyoruz ki bu davalar Hacer Hoca’mızı yıldıramayacaktır. Hacer Hoca’mız tıpkı kendini kaydı hayat şartıyla Devrimci Kavgaya vakfeden Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut (Efe) gibi mücadelesine son soluğuna dek devam edecektir!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

14 Kasım 2021

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz