HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut; AKP’giller ve Reisini kendi mahkemelerinde bir kez daha yargılayacak

14.11.2022
240
A+
A-

Basına ve Kamuoyuna

Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut Efe; AKP’giller ve Reisini kendi mahkemelerinde bir kez daha yargılayacak ve mahkûm edecek.

AKP’giller’in Kaçak Saray’da mukim Reisi; Nurullah Ankut Efe hakkında, sanki ortada meşru bir Cumhurbaşkanı varmış gibi “Cumhurbaşkanına Hakaret”ten onlarca soruşturma ve dava açtırmıştır.

Ve bugüne kadar görülen davalarda Genel Başkan’ımıza toplam 9 yıl 10 ay 7 gün hapis cezası verdirmiştir. Devam eden davalarda istenen ceza miktarı ise tam 24 yıldır…

Genel Başkan’ımız hakkında Kurtuluş Yolu Gazetesi’nde yayımlanan bir yazısından dolayı bir dava daha açılmış, söz konusu davanın ilk duruşması, 10 Mayıs 2022 tarihinde görülmüştür. İşte bu davanın ikinci duruşması, 15 Kasım 2022 günü İstanbul Çağlayan Adliyesi 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecektir.

Daha önceki bütün duruşmalarında olduğu gibi Genel Başkan’ımız bu duruşmada da AKP’giller’i ve Reisini yargılamaya devam edecektir.

Bütün basın emekçilerini ve Halkımızı, Genel Başkan’ımızın Tarihe geçecek olan Kopuş Savunmalarına tanıklık etmeye çağırıyoruz.

Duruşma Yeri : İstanbul Adliye Sarayı Çağlayan

Mahkeme        : 2. Asliye Ceza Mahkemesi

Tarih               : 15 Kasım 2022 Salı

Saat                 : 13.00

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz