HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut, AKP’giller mücrimlerini bir kez daha kendi mahkemelerinde yargılıyor!

17.12.2019
714
A+
A-

AKP’giller Şefi Tayyip Erdoğan HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’a dava açmaya, Genel Başkan’ımız Ankut da bu davaların duruşmalarında Tayyip Erdoğan’la birlikte tüm AKP’giller avanesini yargılamaya devam ediyor!

Hatırlanacağı gibi Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut, AKP’giller’le FETÖ’nün 15 Temmuz Ganimet Paylaşım Savaşı’na tutuşmalarının ardından bir dizi kitap kaleme almış ve ABD Emperyalistlerine taşeronluk eden bu iki gücün Laik Cumhuriyet’i nasıl elbirliğiyle yıktıklarını belgeleriyle ortaya koymuştu. Bunun üzerine harekete geçen Erdoğan’ın avukatları, söz konusu kitaplarda Genel Başkan’ımız hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret ettiği” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuşlardı.

Genel Başkan’ımız “Kanunsuzlar 2” ve “Kanunsuzlar 3” adlı kitaplarla ilgili açılan davalarda kendisini kaydı hayat şartıyla devrimci kavgaya vakfeden gerçek devrimcilerin asla yargılanamayacağını göstermişti, dosta da düşmana da. Bu davaların her birinde mahkeme salonlarını, Kaçak Saraylı Reis’in tüm ihanetlerinden dolayı yargılandığı birer platforma dönüştürmüştü. AKP İktidarının hukuk bürolarına dönüşen mahkemelerdeki bu sözde yargılamalar sonucu Genel Başkan’ımıza toplamda 4 yıl 8 ay hapis cezası verilmişti. Aynı şekilde “Kaçak Saraylı Caligula Din Devletine Giderken” isimli kitabından dolayı da aynı mahkemeler Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut’a 1 yıl 9 ay hapis cezası vermiş, verilen cezalar toplamda 6 yıl 5 ayı bulmuştu.

Sözü edilen “Kanunsuzlar 2” ve “Kanunsuzlar 3” adlı kitaplarıyla ilgili sözde yargılamanın yapıldığı duruşmalardan birinin ardından Çağlayan Adliyesinde yaptığı basın açıklamasından dolayı Genel Başkan’ımız hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla bir dava daha açılmış, açılan davanın ilk duruşması Çağlayan Adliyesi’nde İstanbul 48’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görülmüştü.

Genel Başkan’ımıza açılan son davanın konusu ise “Kaçak Saraylı Caligula Din Devletine Giderken” adlı kitabından dolayı hakkında açılan davanın duruşması sırasında yaptığı savunma oldu. Söz konusu davanın ilk duruşması 20 Aralık Cuma günü saat 10:45’te İstanbul Çağlayan Adliyesi 16’ncı Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.

Genel Başkan’ımızın AKP’giller’i bir kez daha belgeleriyle, somut kanıtlarıyla yargılayıp mahkum edeceği duruşmaya tüm halkımızı ve basın emekçilerini davet ediyoruz. 17 Aralık 2019

 HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz