HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut AKP İktidarını kendi mahkemelerinde yargılıyor!

19.02.2018
499
A+
A-

BASINA VE KAMUOYUNA 

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut AKP İktidarını kendi mahkemelerinde yargılıyor!

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla bir kez daha dava açıldı.

Bilindiği gibi HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut; 15 Temmuz’da İki Ortaçağcı-Amerikancı güç olan AKP’giller’le Pensilvanyalı İblis Fethullah Gülen’in cemaati arasında gerçekleşen Laik Cumhuriyet’in Ganimet Paylaşım Savaşı sonrası yazdığı bir dizi kitapta Türkiye’de aslında neler olup bittiğini en doğru devrimci teori ışığında aydınlatmıştı.

Tayyip Erdoğan’ın avukatları, “Kanunsuzlar 2” ve “Kanunsuzlar 3” adlarıyla yayımlanan kitaplarda “Cumhurbaşkanına hakaret edildiği” gerekçesiyle HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut hakkında suç duyurusunda bulundular. Süreç sonunda açılan davanın ilk duruşması 20 Şubat 2018 Salı günü (yarın) İstanbul Çağlayan Adliyesi 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülecektir.

Tayyip Erdoğan’ın, avukatları aracılığıyla Nurullah Ankut hakkında yaptıkları suç duyuruları iki kitapla sınırlı kalmamıştır. Erdoğan’ın avukatları “Kaçak Saraylı Caligula Din Devletine Giderken…” isimli kitap hakkında da suç suyurusunda bulunmuşlardır. Açılan bu davanın ilk duruşması da yine İstanbul Çağlayan Adliyesi 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinde 20 Mart 2018 tarihinde görülecektir.

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut, kamuoyunda “MİT TIR’ları Davası” adıyla bilinen davada AKP İktidarını kendi mahkemelerinde yargıladığı gibi, hakkında açılan bu hukuk dışı davalarda da savunmada olan değil, yargılayan taraf olacaktır. Ayrıca duruşma sonrası Halkın Kurtuluş Partisi tarafından bir basın açıklaması gerçekleştirilecektir.

Yarın gerçekleşecek olan duruşmaya ve basın açıklamasına tüm basın emekçilerini ve halkımızı davet ediyoruz.

 

Duruşmanın yapılacağı:

Tarih: 20 Şubat 2018

Saat : 10:30

Yer   : İstanbul Çağlayan Adliyesi 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz