AKP’nin Polisi ABD’nin Bakanını Protesto Etmeyi Engelledi!

18.02.2018
585
A+
A-

AKP’NİN POLİSİ ABD’NİN BAKANINI PROTESTO ETMEYİ ENGELLEDİ!

ORTAÇAĞCILARDAN ANTİEMPERYALİST OLUR MU HİÇ?

AKP’giller ve reisleri, günlerdir TV ekranlarından ABD’ye atıp tutuyor. Sözde “Emperyalist ABD ile mücadele ediyoruz” diyerek, içerdeki hüloğcularına gaz verirken, dışarıda ise “aman bizim içerideki konuşmalarımızı ciddiye almayın, biz sizinle işbirliğine hazırız” diyerek, kendilerini iktidara getiren efendilerine hizmette kusur etmiyorlar.

Zaten gerçekten antiemperyalist bir iktidarın ilk elden yapması gereken nedir? Anında İncirlik üssünü, Kürecik radar istasyonunu kapatıp, ABD ile tüm ekonomik, siyasi ve askeri anlaşmaların iptal edildiğini açıklamak değil midir?

Bu da yetmez…

İsrail’le de aynı şekilde tüm anlaşmaları iptal etmek değil midir?

Ama bunlar iktidarıyla da muhalefetiyle de ABD karşısında hep hazırolda durduklarından, içeride en keskin laflar ettikleri dönemde bile AB-D Emperyalistleri ile iş tutmaktan geri durmazlar.

İktidarıyla muhalefetiyle tüm ortaçağcı-burjuva partilerin son günlerdeki bütün çıkışları sahtedir, ikiyüzlüdür, göz boyamak içindir.

Şu anda Türkiye’de ABD ve AB Emperyalizmine karşı gerçek devrimci duruşu AKP’gillerin türlü engellerine karşı partimiz HKP ortaya koymaktadır.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da protesto ettiğimiz çakallardan sonra, bugün de Ankara’ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’u Büyükelçilik önünde protesto etmek istedik.

Ancak AKP’gillerde efendilerinin protesto edilmesine bile tahammül yok.

Şu anda Türkiye’de ABD ve AB Emperyalizmine karşı gerçek devrimci duruşu AKP’gillerin türlü engellerine karşı partimiz HKP ortaya koymaktadır.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da protesto ettiğimiz çakallardan sonra, bugün de Ankara’ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’u Büyükelçilik önünde protesto etmek istedik.

Ancak AKP’gillerde efendilerinin protesto edilmesine bile tahammül yok.

Protesto eylemimiz polis ablukasıyla “süpürme” hareketi ile kapalı alanda gaz bombası atarak engellendi.  Parti Genel Merkezimizin bulunduğu Ankara Karanfil Sokak ablukaya alındı. Binanın çıkışına da polis yığınağı yapılarak yoldaşlarımızın çıkmasına engel oldular.

Yoldaşlarımız kendilerinin on misli fazlası polis gücüne ve gaz bombalarına karşın;

“ABD’ye Osmanlı tokadı atıyordunuz hani, yalancılar. ABD’ye tokadı biz gerçek devrimciler atacağız”, “ABD’nin polisi misiniz”, “Valilikten icazetle antiemperyalist olunmaz! Sizim icazetinizi almayacağız, biz devrimciyiz”, “Bu parti 6. Filoyu denize dökenlerin kurduğu partidir, genel başkan yardımcımız bizzat denize dökenlerdendir conileri.” diyerek, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Kahrolsun ABD Emperyalizmi”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol” vb. sloganlar eşliğinde kahramanca direndiler.

Polis, Genel Başkan Yardımcımız Av. Metin Bayyar, Ankara İl Yöneticilerimiz Av. Ayça Okur ve Av. Doğan Erkan ve diğer partili yoldaşlarımızın yüzüne doğrudan hem de kapalı mekanda gaz sıktı.

Böylece AKP’giller ABD’li efendilerinin protesto edilmesine engel olarak bir kez daha hizmette kusur etmediklerini kanıtlamış oldu.

Ancak şunu da belirtmeliyiz ki, ABD işbirlikçileri bizlere böyle davranırken, ülkede bizden başka bu Emperyalist çakalları protesto eden çıkmıyor, ne yazık ki. Yani devrimciliğin, solculuğun olmazsa olmazı olan “Antiemperyalist” ilke kimsenin hatırına bile gelmiyor. Daha doğrusu “hatırına gelmiyor” değil de, bizden başka herkes Amerikancı Kürt hareketinin kuyruğuna takıldığı için, Amerika’yı protesto ederek “müttefiklerimizi”küstürmeyelim telaşı içindeler.

Olsun bakalım.

Sayımızın azlığına, düşmanın çokluğuna bakmadan, bıkmadan, usanmadan, İkinci Kurtuluş Savaşımızı sürdüren Halkın Kurtuluş Partisi Demokratik Halk İktidarını kuracaktır.

İşte o zaman suçlular hesap verecek. 15/02/2018

HKP Ankara İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz