HKP Gebze olarak Grevdeki Baldur İşçilerini ziyaret ettik. Baldur İşçisi Yalnız Değildir!

19.03.2021
447
A+
A-

18 Mart Perşembe günü HKP Gebze İlçe Örgütü olarak Birleşik Metal-İş Sendikası’nda örgütlü olan ve 25 Aralık 2020’den beri grevde olan Baldur İşçilerini ziyaret ettik.

Ziyaretimiz sırasında, Murat Kızıltaş Yoldaşımız grevci işçileri selamlayarak bir konuşma yaptı. Bu onurlu mücadelelerinde HKP olarak yanlarında olduğumuzu bildirdi.

Partimizin saflarında da grevlerden, direnişlerden gelen pek çok arkadaşımız olduğunu, Partimizin İşçi Sınıfı içinde olan bir Parti olduğunu, İşçi Sınıfı mücadelesi verdiğini belirtti. İçinde yaşadığımız Parababaları düzeninde, pandemiyle birlikte ekonomik krizin derinleştiğini, krizin faturasının İşçi Sınıfımıza ve Emekçi Halkımıza çıkartıldığın ifade etti.

Pandemi döneminde Parababalarına teşvik üstüne teşvik verildiğini, İşsizlik Fonu’nun bu teşvikler için kullanıldığını, artık işverenlerin destek fonuna dönüştüğünü belirtti.

Partimizin davasının da ekmek davası, halkın kurtuluş davası olduğunu vurguladı.

Örgütsüz İşçi Köle İşçidir, Örgütlü İşçi Yenilmez sloganını hatırlatan Kızıltaş, Baldur İşçilerinin mücadelesinin er geç zafer kazanacağını söyledi. Baldur İşçilerine mücadelelerinde başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Konuşma sırasında ve sonrasında işçilerle birlikte Baldur İşçisi Yalnız Değildir, Yaşasın Baldur Grevimiz, Yaşasın Sınıf Dayanışması, Baldur’a Sendika Girecek Başka Yolu Yok! Sloganlarını attık.

Daha sonra işçi kardeşlerimizin ikram ettiği grev çayı eşliğinde, mücadelelerinin seyri, ülkemizde İşçi Sınıfı ve Emekçilerin durumu, Anayasal bir hak olan sendikalaşma hakkının nasıl gasp edildiği üzerine sohbet ettik.

Yine sloganlarla grevci işçi kardeşlerimize kolaylıklar ve başarılar dileyerek direniş alanından ayrıldık.

Yaşasın Baldur Grevi!

İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!

Örgütsüz İşçi Köle İşçidir, Örgütlü İşçi Yenilmez!

Yaşasın Sınıf Dayanışması!

HKP GEBZE İLÇE ÖRGÜTÜ

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz