HKP Emperyalistlerin soykırım yalanına karşı alanlardaydı

25.04.2015
479
A+
A-

Batılı Emperyalistler eliyle üç halkın birbirine kırdırıldığı 1915’teki trajik olayların 100’üncü yıl dönümünde, soykırım yalanının taşeronluğunu yapanlar gibi bizler de alanlardaydık. Onlar “atalarımız 1 buçuk milyon Ermeni’yi katletti, soykırıma uğrattı” yalanını savunurken bizler de alanlarda “yaşanan trajik olayların sorumlusu, Ermeni burjuvalarını kandırarak halklar arasına kin ve nefret tohumları serpen Batılı Emperyalistlerdir” şeklindeki tarihsel açıdan en gerçekçi ve en doğru tespitimizi halkımıza anlattık.
Sözde Soykırımın yıl dönümü olarak anılan 24 Nisan günü İstanbul’da Taksim’deydik. Soykırım yalanı taşeronlarının yürüyüşüne en ufak bir engel çıkarmayan çevik kuvvet polisi yürüyüşümüzü kalkanlarıyla barikat kurarak engelledi. Polisle yapılan tartışmalarda, kendi ülkemizde kendi atalarımızı soykırımcı ilan edenlere müdahale edilmediğini, ama tarihi gerçekleri net bir şekilde ortaya koyarak AB-D Emperyalistlerinin oyununu bozan Partimizin yürüyüşünün engellendiğini dile getirdik. Polisin açıklama yaptırmamaya yönelik çabalarına rağmen, soykırım taşeronlarının duyabileceği bir noktadan gerçekleri AB-D Emperyalistlerinin yerli işbirlikçilerine karşı haykırdık, bu tutumumuzla halkımızın takdirini kazandık. Açıklamayı okuyan HKP MYK Üyesi Av. Pınar Akbina, Türkiye’nin Yeni Sevr’e doğru sürüklenişinin en önemli kilometre taşlarından biri olarak Soykırım yalanının ortaya atıldığını dile getirdi. Akbina 1. Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda yenilgiye uğrattığımız emperyalistleri 2. Kurtuluş Savaşı’mızla tekrar yenilgiye uğratacağımızı dile getirdi.
Soykırım yalanına karşı İzmir’de de alandaydık. İzmir’in Soykırım yalanı taşeronları tarihi yalanlarını kusmak içiimagen Basmane’delerdi. Biz de onların halkımızı, AB-D Emperyalistlerinin ürettiği kirli yalanlarla kandırmalarını engellemek için aynı yeri, Basmane’yi seçtik. Parti binamızdan flamalarımızla çıkarak Basmane’ye doğru yürüyüşe geçtik. Burada da İstanbul’da olduğu gibi kalkanlı çevik kuvvet polisleri tarafından etrafımız kuşatıldı. Polisle yapılan tartışmalarda AB-D Emperyalistlerinin sözcülüğünü yapanların kendi vatan topraklarımızda atalarımızı soykırımcı ilan ettiğini ama polisin bizim bunu teşhir etmemizi engellemeye çalıştığını söyledik. Polisin, soykırım taşeronlarının eylemi bittikten sonra eylem yapabilirsiniz, dayatmasını kabul etmedik ve emperyalizmin sözcülerine yakın bir noktada, onlarla aynı anda basın açıklamamızı yaptık. Açıklamamızı HKP MYK Üyesi Av. Tacettin Çolak okudu. Çolak, AB-D’nin, CIA’nın, Pentagon’un ürettiği soykırım yalanıyla Türkiye’nin parçalanmasına, Yeni Sevr’e götürülmesine izin vermeyeceğimizi dile getirdi. Basın açıklamasının ardından kortej halinde, bayraklarımızla ve sloganlarımızla parti binamıza doğru yürüdük.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz