HKP’den Merdan Yanardağ’a destek Merdan Yanardağ:Boğun eğmeyeceğim

19.09.2013
504
A+
A-

CIA Operasyonu olan ve uygulayıcıları da Tayyipgiller ve Fethullan Gülen Cemaati olan Ergenekon Davası’nın 5 Ağustos’taki karar duruşmasında yurtseverlere cezalar yağdırılmıştı.

Sosyalist, yurtsever gazeteci Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın da yargılandığı davada tutuklanmasına karar verilmişti. Merdan Yanardağ geçtiğimiz günlerde Bodrum’da tutuklanarak Muğla Cezaevine gönderildi.

Ergenekon Davası’nın 2008’den bu yana -ilk dalgalarından itibaren- bir CIA Operasyonu olduğunu ve karşı durulması gerektiğini dile getiren Halkın Kurtuluş Partisi, Merdan Yanardağ’ın tutuklanmasını protesto etti. Merdan Yanardağ’ın yargılandığı süre içerisinde Yurt Gazesi’nde muhalefetini sürdürmesi ve susmaması nedeniyle cezalandırıldığını belirtti.

Kurtuluş Partili Hukukçular; gazeteci Merdan Yanardağ’ı bulunduğu Muğla Cezaevi’nde ziyaret etti. Av. Ayhan Erkan ve HKP MYK Üyesi ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak Yanardağ’a destek ziyaretinde bulundu.

Merdan Yanardağ, hukukçularımızla yaptığı görüşmede, asla boğun eğmeyeceğini, mücadelesinden ödün vermeyeceğini söyledi. Bu operasyonun asıl amacının farkında olduğunu dile getiren Yanardağ, susmayacağını, sinmeyeceğini ve mücadelenin süreceğini dile getirdi.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz