Hikmet Kıvılcımlı yolumuzu aydınlatıyor

23.10.2016
598
A+
A-

 

Halkın Kurtuluş Partisi olarak; ilk genel başkanımız, yenilmez devrim savaşçısı Hikmet Kıvılcımlı’yı aramızdan ayrılışının 45’inci yılında salon toplantısıyla andık. Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 23 Ekim’de gerçekleştirilen anma yoğun katılıma ve büyük coşkuya sahne oldu.

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut, her yıl olduğu gibi ülke ve dünya gündemini değerlendirdiği bir konferans verdi. Ankut, konuşmasında 15 Temmuz’a değinerek bu olayın darbe olarak değerlendirilemeyeceğini çünkü darbelerin az ya da çok bir meşruiyeti bulunan hükümetlere karşı halktan kopuk girişilen askeri hareketler olduğunu, 15 Temmuz’un ise iki Ortaçağcı Amerikancı gücün kanlı hesaplaşması olduğunu söyledi. AKP’li milletvekilleri, bakanlar, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın Pensilvanyalı İmam’ı öven konuşmaların izletildiği video gösteriminden sonra Nurullah Ankut, şöyle devam etti: “Bu iki Ortaçağçı güç müşterek suç ortaklarıdır. Laik cumhuriyeti ortadan kaldırmak için birlikte hareket eden bu iki güç daha sonra ganimeti paylaşamayarak birbirine girmişlerdir. FETÖ ne kadar suçluysa AKP’giller be büyük reisleri de o kadar suçludur. Her ikisinden de mutlaka hesap soracağız.”

Konuşmasında eğitimin önemine değinerek devam eden Ankut, AKP’gillerin küçük yaştan itibaren kadrolar yetiştirdiğini belirtti. Ankut, eğitimin ana amacının kişiyi tüm önyargılardan ayırıp temiz düşünceye sevk etmek olması gerektiğini ifade etti.

 

MSC/MEDLOG işçisi yalnız değildir!

Program sonrasında DİSK Nakliyat-İş Genel Başkanı, DSF Başkanlık Kurulu Üyesi Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun konuşmasıyla devam etti. Küçükosmanoğlu, “MSC/MEDLOG direnişi OHAL’e rağmen kararlıklıkla sürüyor. Türkiye’de şu anda böyle bir mücadele veren başka sendika yok” diye konuştu. Etkinlikte günlerdir ekmekleri için mücadele eden MSC/MEDLOG işçileri de yer aldı.

Kurtuluş Partisi Gençliği’nden Zelal Kuşçu da bir konuşma gerçekleştirdi.

Sinevizyon gösterimleriyle renklenen etkinliğimiz Kurtuluş Partili Yoldaşların andı okuması ve sloganlarla sona erdi.

 

Kıvılcımlı Usta yaşıyor, HKP savaşıyor!

Halkız, haklıyız, yeneceğiz!

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz