Her sözüne başta İşçi Sınıfımız gelmek üzere diye başlayan Hikmet Kıvılcımlı’nın öğrencileri HKP’liler, yine Hikmet Kıvılcımlı’nın öğrencilerinin önderlik ettiği Direnişi ziyaret ettiler

06.01.2019
558
A+
A-

Eskişehir’deki TÜVTÜRK Reysaş Taşıt Muayene İstasyonu’nda DİSK Nakliyat-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan 15 işçi, Nakliyat-İş önderliğinde Direnişlerinin 46 günündeler. Ve Direnişin başından bugüne kadar Halkın Kurtuluş Partisi her zaman direnen işçilerle birlikteydi. Hiçbir zaman yalnız bırakmadı, sendikal örgütlülükleri için, onurları için, insanca çalışabileceği bir ortam, bir ücret için direnen işçileri. İşçilere yalnız olmadıklarını gösterdi ziyaretleriyle, röportajlarıyla.

Eskişehir İl Örgütü zaten hep yanlarında direnen işçilerin. İlk ziyareti de Eskişehir İl Örgütü olarak gerçekleştirdik.

Aynı zamanda Nakliyat-İş Sendikası’nın Avukatı olan Ayça Okur seslendi direnen işçilere ziyaretimizde. En doğal hakları olan sendikal hakları için direnen işçileri selamladı konuşmasında. Patronların örgütlülüğe saldırısına Nakliyat-İş Sendikası’nın önderliğinde direnişle yanıt veren işçilerin kazanacağını vurguladı.

Bursa İl Örgütümüz de yalnız bırakmadı işçileri, Direnişin 39. gününde herkes yılbaşı hazırlıkları yaparken dayanışma için kalkıp geldiler Bursa’dan.

Ve Direnişin 46. gününde HKP Ankara İl Örgütü direnen işçilerin yanındaydı.

Ankara İl Başkanı ve aynı zamanda Nakliyat-İş Sendikası’nın da Avukatı olan Sait Kıran, “işi, ekmeği, sendikal hakları için 46 gündür direnen işçileri kutluyorum” diyerek başladı konuşmasına.

Sait Kıran Yoldaş, her halükarda direnen işçilerin kazandığını vurguladı konuşmasında.

Anayasal bir hak olan sendikal hakkın, bu ülkede bir risk taşıdığını, illegal bir iş yapılıyormuş gibi gizli örgütlenildiğini, çünkü işverenlerin örgütlü işçiden korktuklarını belirtti. İşçi aleyhine olan bütün yasaların örgütlü mücadele ile aşılabileceğini vurguladı. Örgütlü mücadele yolunu seçen Reysaş İşçilerinin bu Direnişin sonucu ne olursa olsun kazanacağını, işçilerin Nakliyat-İş Sendikası’na üye olmakla, önderliğinde direnmekle çok şanslı olduklarını vurguladı Sait Kıran Yoldaş.

Coşkulu karşıladılar işçiler her ziyaretimizde Partimizi. Her ziyaretimizin sonunda çok daha sıcak bir şekilde ayrıldık Direniş yerinden. Tokalaşmalar ayrılırken daha candandı. Gözler daha bir umutla bakıyordu, daha parlaktı. Gördü işçi kardeşlerimiz, HKP’nin göstermelik, görev savar bir ziyaret yapıp geçmediğini. Her zaman yanlarında olduklarını ve olacaklarını gördüler, direnişin en başından bugüne kadar. Kendilerini gördüler bizde.

Ama budur her söze “başta İşçi Sınıfımız gelmek üzere” diye başlayan Kıvılcımlı’nın öğrencilerine yakışan. Bu ülkenin gerçek devrimcilerine İşçi Sınıfının sadece yanında olmak değil içinde olmak yakışır. Sadece sözde değil özde İşçi Sınıfı mücadelesi vermek yakışır. HKP’ye Türkiye ve Dünya İşçi Sınıfına İşgal, Grev, Direnişler hediye etmek yakışır.

Ve bugüne kadar HKP hep kendine yakışanı yaptı bundan sonra da yapmaya devam edecek.

4 Ocak 2019

 

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz