Her biri Ortaçağcı Din Derebeyliği olan, Devrim Yasaları’nın yasakladığı Tarikatları ve Cemaatleri doğrudan ya da dolaylı olarak savunan Tayyip Erdoğan ve sözde muhalefet parti liderleri hakkında suç duyurusunda bulunduk

19.12.2022
263
A+
A-

Genel Başkanı’mız Nurullah Efe Ankut’un dediği gibi “Bunların alayı, Anayasa ve kanunlar dışına düşmüş, tekke ve zaviyeler savunucusu, ABD devşirmesi mücrimlerdir…”

Tarikat ve cemaatlerin bu kadar ortalıkta meydanı boş bulup cirit atmalarının sorumluları sadece AKP’giller ve Reisi değiller; Devrim Yasalarının uygulanması için kılını bile kıpırdatmayan, oy hesabı yapıp bu gerici yapılanmalara söz söyleyemeyen, bu yılan yuvalarının tümden kapatılması, ortadan kaldırılması için harekete geçmeyen ve hepsi de Amerikancılık ortak paydasında buluşan sözde muhalefettir. Hepsi de son günlerde yaşadığımız ve her birimizin yüreğine kor gibi düşen acı olayların sorumlularıdır. Var olan ve hâlâ yürürlükte buluan Devrim Yasaları’nın uygulanması için bile davranmayan bu mücrimler hakkında tarihe bir kez daha not düşmek babında suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurumuz sonrası Partimiz Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Saygıdeğer Halkımız;

İsmailağa Cemaatinde yaşanan ve iki yıldır saklanan taciz ve cinsel istismar suçuyla birlikte, toplumumuzu bir kanser hücresi gibi sarmış olan bu tarikat ve cemaatlerin ne kadar tehlikeli örgütlenmeler olduğu bir kez daha görüldü. Esasen bunlar, özellikle AKP döneminde korunup kollanan yapılanmalardır.

On milyon dolarlar kasalarına vakıf ve dernek örgütlenmeleri adı altında aktarıldığı gibi, bakanlıkları ele geçiren, ülkenin eğitiminde, sağlığında söz sahibi hale gelen bu güruh, iktidar partisince sürekli desteklenmiştir. Ancak bunun karşısında Anayasanın ve Cumhuriyetimizin en önemli kazanımlarından olan Laiklik İlkesini koruyup geliştirmesi ve bu ilkenin ortadan kaldırılmasına yönelik fiiller karşısında tavır alması gereken muhalefet partileri de, tıpkı AKP iktidarı gibi bu tekke ve zaviyelerden oy devşirme hesabı içerisindedir.

Son istismar olayında da protesto ediyor, karşı çıkıyor gibi görünmekte iseler de bir kısmı, bu örgütlenmelerin toplum yaşamından tamamen çıkarılması noktasında hiçbir girişimde bulunmadıkları gibi, “demokratik örgütlerdir, toplum için yararlı örgütlenmelerdir” şeklinde açıklamalar, raporlar bile düzenletiyorlar. Hatta bazı muhalefet liderleri Saidi Nursi gibi bir Ortaçağcının savunduğu modelin ülkemizin ihtiyacı olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmiş durumdadır.

Dolayısıyla bütün bunlar aslında anayasal suç kapsamındadır, 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanununun 86, 87 ve 88’inci maddelerinde düzenlenen, “Laiklik İlkesinin korunması, Din ve Dinde Kutsal Sayılan Şeylerin İstismar Yasağı ve Dini Gösteri Yasağı” kapsamında suçtur.

İşte bu nedenle, Halkın Kurtuluş Partisi olarak AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’la birlikte Ana Muhalefet Partisi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Altılı Masa’nın diğer partilerinin genel başkanları hakkında ve aynı zamanda Saidi Nursi övgüsü yapan HDP Eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

19 Aralık 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz