Halkın Kurtuluş Partisi olarak yeni yıla Direnişçi Kardeşlerimizle, Uzel Direniş Çadırında girdik

01.01.2022
448
A+
A-

14 yıldır Parababalarına ve sarı sendikacılığa karşı mücadele eden Uzel İşçileri, 37 aydır Nakliyat-İş öncülüğünde direnişlerini kararlı bir şekilde sürdürüyor. 484 gündür de Uzel Makina Fabrikası önünde, yağmur çamur, kar kış demeden eylemlerine Direniş Çadırında devam ediyorlar.

Biz de 2021 yılının son günü Yiğit Uzel İşçilerini Direniş Çadırlarında ziyaret ettik. Partimiz adına konuşma yapan İstanbul İl Başkanımız Av. Pınar Akbina, yeni yıl mesajımızı Direnişçi İşçilere iletti. Konuşmasına, direnişlerine kararlıca devam ettikleri, Türkiye’deki tüm İşçi Sınıfına umut oldukları için kendilerini kutladığımızı belirterek başlayan İl Başkanımız, devamında şu ifadeleri kullandı:

“Zor bir yıl daha atlattık. İşçi Sınıfımız açısından, emekçi halklarımız açısından çok zor günler geçirdik. Her geçen gün hayat daha da pahalılaştı, her geçen gün işçilerin hakkı daha da geriye gitti. İşte Asgari Ücret belirlendi ama bir yandan zamlar, zulümler artarak devam etti. Şimdi yeni yılda Asgari Ücret yine bu zam oranlarının altında kalacak, belki birçok işveren bu Asgari Ücreti vermeyecek, veremeyecek. İşçi Sınıfımıza ne yazık ki zam, zulüm reva görülecek.

“Buna karşı sizlerin gösterdiği bu direniş gerçekten çok önemli… Yıllar sonra sizler de Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde bir araya geldiniz ve haklarınızı kararlılıkla aramaya devam ediyorsunuz. Çoğunuz yaş aldınız, saçlarınız beyazladı ama görüyorum ki yürekleriniz hâlâ 18’lik, hâlâ yiğit yürekleriniz. Bu direnişinizi Halkın Kurtuluş Partisi adına tüm içtenliğimizle, tüm heyecanımızla tekrar tekrar selamlıyoruz ve yeni yılda hem sizlere hem İşçi Sınıfımıza mücadele dolu, zafer dolu bir yıl diliyoruz.

“İşçi Sınıfımıza da seslenmek istiyorum buradan: Sakın umutsuz olmayın. Çünkü İşçi Sınıfı örgütsüzse hiçtir, örgütlüyse heptir. Bizler Halkın Kurtuluş Partisi olarak mücadelemize devam ediyoruz. Hem İşçi Sınıfımız için, hem emekçi halkımız için mücadeleye devam ediyoruz.”

Sözlerini “Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!” sloganımızla bitiren Pınar Akbina’nın ardından sözü alan Av. Doğan Çıngı ise şunları dile getirdi:

“Kurtuluş Partisi Gençliği adına direnişinize destek olmaya çalışıyoruz. Çünkü sizin mücadeleniz küçük, dar bir mücadeleyi temsil etmiyor, gençleri de temsil ediyor. Çünkü gençlik demek gelecek demek, bu ülkenin işçileri, emekçileri demek.

“Sizlerin yaşadığını ne yazık ki bu kapitalist sömürü düzeninde bizler de yaşayacağız ama gençlerin bir şeyleri görmeleri gerekiyor. Görmeleri gereken şeyler, boyun eğmemek, görmeleri gereken şeyler baskıları kabullenmemek. Siz bunları öğretiyorsunuz biz gençlere. Gerçekten bizim için burası çok büyük bir okul. En büyük okul direnişlerdir, İşçi Sınıfının yanıdır. Biz bunu gördük sizlerden, sizlerin cesaretinden örnek alacağız. Mücadeleniz mücadelemizdir. Kazanmaya başladınız zaten, son zaferi de kazanacaksınız, burada zafer halaylarımızla kutlamalarımızı gerçekleştireceğiz.”

Sıcak çay ve sohbet eşliğinde gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz, “Yıllar Geçer, Mücadele Sürer!”, “İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!” sloganlarımızla sona erdi.

2021’in son saatlerinde de Nakliyat-İş Sendikası önderliğinde direnen işçi kardeşlerimizi yalnız bırakmadık; yeni yıla hep birlikte, zafere olan inancımızla girdik.

Yeni yılı Direniş Çadırında karşılamayı bir gelenek haline getiren Nakliyat-İş önderliğinde direnen Uzel ve Neo Trend Direnişçileri, akşam saat 22.00 civarında Uzel Direniş Çadırında bir araya geldiler. Saat ilerledikçe, yeni yıl yaklaştıkça sloganlar da hep bir ağızdan daha gür bir şekilde atıldı, Uzel Fabrikası önü bir kez daha eylem alanına dönüştü. Direnişçi Uzel Makina ve Neo Trend Tekstil İşçilerinin çeşitli konuşmalar yaptığı eylemde saat 00.00’da yani 2022’nin ilk anlarında, Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu söz aldı. Küçükosmanoğlu konuşmasında 2022 yılının Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafında direnen, mücadele eden işçiler için zaferlerle dolu bir yıl olacağını belirtti. Nakliyat-İş Sendikası’nın mücadelesinin hem Parababalarına hem de sarı sendikacılığa karşı yeni yılda da devam edeceğinin altını çizen Küçükosmanoğlu; konuşmasını dünyanın dört bir yanındaki işçiler ve mazlum halklar için mutlu ve sağlıklı bir yıl dileyerek sonlandırdı.

Küçükosmanoğlu’nun coşkulu konuşmasının ardından hep bir ağızdan atılan umut dolu sloganlarla 2021’in son, 2022’nin ilk eylemi sona erdi.

Yaşasın Uzel Direnişimiz!

Yaşasın Neo Trend Direnişimiz

İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!

1 Ocak 2022

HKP İstanbul İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz