Halkın Kurtuluş Partisi hayvana da dost bir dünyayı kurma mücadelesine devam ediyor!

05.01.2022
346
A+
A-

Hiçbir insani değere sahip olmayan; sınıf karakterleri gereği her fırsatta insana, doğaya, çevreye, bitkiye ve hayvana saldıran; vicdan, merhamet ve ahlâk yoksunu Ortaçağcı din bezirganı AKP’giller, Gaziantep’te sahipli iki Pitbull köpeğin dört yaşındaki kız çocuğuna saldırmasını fırsat bilerek, zavallı sokak hayvanlarına karşı yeni bir savaş başlattılar.

Olayın ardından AKP’giller’in Reisi, katıldığı AKP Gaziantep İl Danışma Meclisi Toplantısı’nı fırsat bilerek yaptığı konuşmada, hayvanlara ve hayvanseverlere olan  kinini şu sözlerle kustu: “Belediyeleri sahipsiz hayvanları sokaktan alacak adımları atmaya çağırıyorum. Beyaz Türkler, hayvanlarınıza sahip çıkın”.

Reis’lerinin işaret fişeğinin ardından Hilal Kaplan gibi Ortaçağcı kalemşörler de koro halinde saldırılara başladılar. İçinde yaşadığımız bu acımasız düzende sokak hayvanı olmaktan öte hiçbir günahı olmayan masumları ve onları sahip oldukları kıt olanaklarla da olsa korumaya çalışan merhametli insanları, “hayvantapar” diyerek hedef haline getiren aşağılık açıklamalarda bulundular.

Ardından, Reis’in hep yaptığı gibi bir kez daha yasaları çiğneyerek, 5199 ve 7332 sayılı kanunlara aykırı biçimde verdiği talimat doğrultusunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 81 ilin valilik ve belediyelerine “sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla” ilgili genelge gönderdi.

Reis’lerinin talimatı doğrultusunda “Emriniz Olur” diyen belediyeler, sokak hayvanı cadı avına çıkarak, bir lokma ekmek uğruna insanlara yanaşan bu sahipsiz garibanları toplamaya ve acı sonlarını yaşayacakları meçhule götürmeye başladılar. Bu süreçte medyaya yavru, yaşlı demeden toplanan hayvanların yürek dağlayan görüntüleri yansıdı.

 

Değerli Halkımız,

İşçi Sınıfımızın, alınteri ile geçinen insanlarımızın yaşadığı acıların nedeni içinde yaşadığımız bu kahrolası sınıflı toplum düzeni, Parababalarının sömürü düzeni olduğu gibi; doğanın bir parçası oldukları halde yaşam alanları gasp edilen, sokaklarda her türlü şiddete maruz kalan, katledilen hayvanlarımızın, pet shoplarda alınıp satılan, para için ölümüne çiftleştirilip çoğaltılan, eğlence merkezlerinde teşhir edilerek doğalarından koparılan hayvanlarımızın çektiği acıların nedeni de aynı kahrolası düzendir.

Sokak hayvanlarının rehabilitasyonu için ne barınak sayıları yeterlidir ülkemizde ne de koşulları. Olan barınaklardan insan yüreğinin dayanmayacağı görüntüler ve haberler yansımaktadır hemen her gün. Kısacası bu düzen, ne insana, ne bitkiye, ne de hayvana yaşama hakkı tanımamaktadır.

Oysa tüm bu sorunların çözümü çok basittir: temelini sevgiden alan bir halk iktidarının inşası!

İnsan hayatının sürmesinin, bitkiler ve hayvanlarla birlikte, doğal dengeyi hiç bozmadan mümkün olabileceğini temel ilke edinmiş bir iktidarın inşası.

Böyle bir iktidar hiçbir canlıya zarar vermeden, insana ve çevreye dost kalıcı çözümleri kolayca üretecektir. Kısırlaştırma ve kısırlaştırılan hayvanların doğal çevrelerine bırakılmaları, yaşlı ve hasta hayvanların rehabilite edilecekleri sağlıklı merkezlerin oluşturulması ise kısa vadede en etkili çözümler olacaktır.

 

Değerli Halkımız,

İnsan, hayvan ve doğa sevgisini ön plana alan; bu bakış açısına sahip olunmadan gerçek sosyalist, bir başka deyişle gerçek insan olunamayacağının bilinciyle kurulmuş ve bu doğrultuda mücadele veren Halkın Kurtuluş Partisi olarak, tüm dünyanın, tüm canlılar için tüm güzellikleriyle eşitçe paylaşılarak, özgürce yaşanan bir dünya olması uğruna verdiğimiz mücadelenin bir gün zaferle sonuçlanacağından zerre kadar kuşku duymamaktayız.

 

Değerli Halkımız,

Genel Başkan’ımız Sayın Nurullah Efe (Ankut), hayvanseverliği nedeniyle komşularınca şikayetçi olunması üzerine toplamda 19 buçuk ay hapis cezası almıştır. Ve yine bu yüzden hakkında toplamda 7 dava açılmıştır.

Ve aynı şekilde eşi Hacer Efe (Ankut) da yargılanmaktadır.

Ancak, Onlar hayvanseverliklerinden asla ödün vermiyorlar, vermeyeceklerdir…

05 Ocak 2022

HKP

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz