Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’a açılan davaların ardı arkası gelmiyor!

26.02.2024
45
A+
A-

Halkın Kurtuluş Partisi, İşçi, Emekçi Partisidir!

Halkın Kurtuluş Partisi, burjuva partileri gibi hazine yardımı almaz!

Halkın Kurtuluş Partisi’nin milyar dolarları bulan geliri yoktur!

Halkın Kurtuluş Partisi, üyelerinin binbir fedakarlıkla verdiği aidatlarla faaliyet yürütür!

Halkın Kurtuluş Partisi’nin gelir gider cetvelleri şeffaf ve halka açıktır!

Siyasi Partiler Kanununa göre Partiler her yıl Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına parti gelir giderlerini gösteren kesin hesap cetvelleri sunar. Halkın Kurtuluş Partisi de faaliyette olduğu tüm bölgeler için disiplinli bir şekilde bu cetvelleri sunar. Ancak Halkın Kurtuluş Partisi’nin mücadelesini engelleyemeyen AKP’giller, yargı maşası ile sudan sebeplerle davalar açarak faaliyetlerimizi engellemeye çalışmaktadırlar.

Neredeyse her sözüne, her hareketine dava açtıkları Genel Başkan’ımız Nurullah Efe’ye verdikleri cezalar yetmezmiş gibi; her yıl sunulmasına rağmen Halkın Kurtuluş Partisi’nin 2020 yılı kesin hesap cetvelinin sunulmadığı bahanesi ile Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Efe’ye bir dava daha açıldı. Üstelik Ankara 48. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada, Genel Başkan’ımızın 3 ay 22 gün hapis ve 281 TL adli para cezası ile cezalandırılmasına ve cezanın para cezasına çevrilmesine karar verildi.

Bunun üzerine basit yargılama usulüne itiraz eden avukatlarımız davanın normal usulde görülmesini talep ettiler. 23 Şubat 2024 tarihinde İstanbul’da talimat yolu ile görülen davada Genel Başkan’ımız ve avukatlarımız yine AKP’giller’i ve onların hukuk bürolarında dönüşen yargının AKP’giller’in emirleri ile hareket eden unsurlarını yargıladı.

Parti Avukatlarımız savunmalarında; Halkın Kurtuluş Partisi’nin yerel ve genel seçimlere katılma yeterliliğine sahip bir parti olduğunu, Anayasanın ve Siyasi Partiler Yasası Kanununun gerektirdiği şartları düzenli ve hassas bir şekilde yerine getirdiğini, Partimizin emekçi ve işçi partisi olduğunu ve aidat işlerini şeffaf bir şekilde halk ile paylaşarak işlerini yürüttüğünü belirttiler.

Bu davanın tamamen keyfi açılmış bir dava olduğunu ve iş yükü zaten fazla olan mahkemelerimizin iş yükünü artırmaktan başka bir işe yaramadığını, HKP Genel Başkanı Nurullah Efe hakkında verilen ceza kararının siyasi baskı altında verildiğini söylediler. Daha önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Ankara Asliye Ceza Mahkemelerinin aynı konuda verdiği Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar ve Beraat kararları mevcut olduğunu söyleyerek bu kararları dosyaya sundular.

Söz konusu dava devam etmektedir ve bir sonraki duruşma, Ankara 48’inci Asliye Ceza Mahkemesinde 7 Mayıs 2024 günü saat 11.03’te görülecektir.

Bu tür davalar Halkın Kurtuluş Partisi’nin Emekçi Halkımıza ulaşmasının önüne geçmek ve Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’u susturmak için açılan davalardır. Ancak hiç kimsenin gücü HKP’yi ve Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’u susturmaya yetmez! Her seferinde yargılanan kendileri olurlar!

Bu böyle biline…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

26 Şubat 2024

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz