Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’a 11 yıl 8 ay hapis cezası üzerine 28 yıl hapis istemi!

14.03.2023
302
A+
A-

ABD Emperyalist Haydudu’nun devşirip, partileştirip 21 yıldır iktidarda tuttuğu AKP’giller’e ve Reisine karşı tek gerçek muhalefeti yürüten Partimizin Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut’a bugüne kadar, Tayyip’e hakaretten 12 dava açılmış ve bu davalarda 11 yıl 8 ay hapis cezası verilmiştir. Hâlâ devam eden davalarda Genel Başkan’ımıza 28 yıla kadar hapis cezası verilmesi istenmektedir. Neredeyse söylediği her söze, yazdığı her yazıya soruşturmalar açılmaya devam etmektedir.

Derdest davalardan biri olan, İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün (14 Mart 2023) görülen ve Genel Başkan’ımızın katılmadığı duruşmada Savcı 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemli mütalaasını vermiştir. Duruşmaya katılan Parti Avukatlarımız mütalaaya karşı beyanda bulunmak için süre istemişler, duruşma 4 Temmuz 2023 günü saat 13.30’a ertelenmiştir.

Tayyip’in hukuk bürolarına dönüştürülen Mahkemelerinde Genel Başkan’ımızı hapis cezaları ile korkutacaklarını, yıldıracaklarını sananlar her zaman yanılmıştır, yanılmaya devam edecektir. Çünkü Genel Başkan’ımız her defasında yargılanan değil, AKP’giller’i ve Reisini yargılayan taraf olmuştur. Bundan sonra da bu tavrını sürdürecektir.

Genel Başkan’ımız şimdiye kadar katıldığı her duruşmanın başında “Ben buraya savunma yapmaya değil, yargılama yapmaya geldim. Biz Gerçek Devrimciler yargılanmayız. Çünkü biz dünyanın en haklı davasının savunucularıyız!” diyerek AKP’giller’i, onların savcı ve hakimlerini yargılamıştır, gelecekte de yargılamaya devam edecektir.

AKP’giller’in Yargısı Genel Başkan’ımıza ne ceza verirse versin, mücadelesinden asla vazgeçmeyecek, gerçekleri haykırmaya, halklarımıza yapılan zulmün hesabını sormaya devam edecektir.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

14 Mart 2023

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz