Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut, AKP’giller yargısının dayattığı süre sınırlamasını reddetti: “Binbir suça batmış bir cürüm örgütü olan AKP’giller, bu kadar kısa sürede yargılanamaz!”

23.09.2022
241
A+
A-

Türk Ceza Kanununda tanımlanmış neredeyse bütün suçları işlemiş bulunan, siyasi parti görünümlü kriminal bir yapı olan AKP’giller, Türkiye’deki tek ve gerçek muhalefet partisi olan Partimizin, Halkın Kurtuluş Partisi’nin Genel Başkanı Nurullah Ankut’u sindirebilecekleri, yıldırabilecekleri, mücadelesinden vazgeçirebilecekleri hülyasını görmeye devam ediyorlar. Genel Başkan’ımızın neredeyse her yazısı, her açıklaması, konuşması AKP’giller yargısı tarafından dava konusu haline getiriliyor.

AKP’giller’in işlediği tüm suçları bir bir teşhir ettiği için, bu çıkar amaçlı suç örgütünü ve Reisini kendi mahkemelerinde yargıladığı için şimdiye kadar Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut’a “Cumhurbaşkanına Hakaret”ten 9 yıl 10 ay 4 gün ceza verildi. Devam eden “Derdest Davalar”da hakkında istenen 24 yıl hapis cezası ise cabası…

Bayır aşağı yuvarlandıkça Partimize ve Genel Başkan’ımıza yönelik hukuk maskeli saldırılarına hız veren AKP’giller, Genel Başkan’ımız hakkında yeni davalar açtırmaya devam ediyor.

Hatırlanacağı gibi Genel Başkan’ımız hakkında yine bir “Cumhurbaşkanına Hakaret” davası açılmış, söz konusu davanın duruşması 14 Ekim 2021 tarihinde Çağlayan 48’inci Ceza Mahkemesinde görülmüş, duruşma çıkışı basın açıklaması yapan Genel Başkan’ımıza “Cumhurbaşkanına Hakaret”ten bir dava daha açılmıştı. Çağlayan Adliyesi 52’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek davanın ilk duruşması için 22 Eylül 2022 tarihi verildi.

Yine hatırlanacağı gibi AKP’giller bir hukuk garabetine daha imza atmış, Partimizin Sedat Peker’in basına yansıyan iddialarıyla ilgili Savcılığa verdiği dilekçeden dolayı Genel Başkan’ımız hakkında bir kez daha “Cumhurbaşkanına Hakaret”ten dava açılmıştı. 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek olan davanın ilk duruşması için de 52’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek davanın duruşma günü olan 22 Eylül tarihi verildi.

AKP’giller, Genel Başkan’ımızın kendilerini kendi mahkemelerinde yargılamasının önüne geçebilmek için iki ayrı davanın ilk duruşmalarını aynı güne koymakla yetinmediler. Genel Başkan’ımızın bu çıkar amaçlı suç örgütünü yargılamasını engellemek için 52’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek duruşmayı saat 09.50’ye, 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek duruşmayı ise 10.25’e koydular. Hesapları, her iki duruşmayı da toplam 35 dakikalık bir sürede bitirip Genel Başkan’ımızın yargılamasından kendilerini kurtarmaktı.

Ancak hesapları tutmadı. Kendisine karşı açılan davalarda sürekli yargılayan taraf olan Genel Başkan’ımız, “Binbir suça bulaşmış çıkar amaçlı organize bir suç örgütü olan AKP’giller’i yargılayıp Tarih nezdinde bir kez daha mahkûm etmek için bu kısa süre yetmez!” diyerek AKP’giller’in bu dayatmasını reddetti ve duruşmalara katılmadı. Genel Başkan’ımıza vekaleten Partili Avukat Yoldaşlarımız her iki duruşma için de yeni gün aldılar: Genel Başkan’ımızın AKP’giller’i Çağlayan 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesinde yargılayacağı duruşma 14 Şubat 2023’te, yine Çağlayan 52’nci Asliye Ceza Mahkemesinde yargılayacağı duruşma ise 25 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek.

AKP’giller ne yaparlarsa yapsınlar, Genel Başkan’ımız öncülüğünde Partimizin soluğunu enselerinde hissetmekten kurtulamayacaklardır. Şimdiden tüm Halkımızı, 14 Şubat ve 25 Mayıs 2023 tarihlerinde Genel Başkan’ımızın AKP’giller’i yargılayacağı Çağlayan Adliyesine davet ediyoruz.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

23 Eylül 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz