AKP’giller’in gerizleri patladıkça patlıyor, Partimiz bu çıkar amaçlı suç örgütünün peşini bırakmıyor

22.09.2022
241
A+
A-

Gün geçmiyor ki AKP’giller’in bir vurgunu, soygunu, halk düşmanlığı, patlayan gerizler misali tüm ülkemizi kesif ve pis bir kokuyla kaplamasın. Bu seferki ifşalar AKP’giller’in Reisinin eski doktoru Turhan Çömez’den geldi. Turhan Çömez’in Halk Tv’de Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programı ile TELE 1’de Tuncay Mollaveisoğlu’nun “Anında Manşet” programında yaptığı açıklamalar üzerine harekete geçen Partimiz, Çömez’in ifşa ettiği suçlarda dahli bulunan sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yapılan suç duyurusunun ardından HKP MYK Üyesi Adnan Okur bir açıklamada bulunarak şunları dile getirdi:


***
Saygıdeğer Halkımız; Yıllardır, sürekli olarak hep dile getirdiğimiz ve olaylarca kez de kanıtlandığı gibi, AKP’giller demek:

Vurgun, Soygun, Düzenbazlık, Rüşvet, Hırsızlık, Yağma, Vatana ve Halka İhanet demektir. Adı Sedat Peker’in ifşalarıyla gündeme gelen AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve eski eşi Ünsan Ban’ın yeni vurgunları, soygunları, kanunsuzlukları bir bir ortaya çıkıyor.

Önce Gazeteci İsmail Saymaz’ın deşifre ettiği, Taşkesenlioğlu ile Ban’ın boşanma davalarından akan pisliklerin kokusu sardı her tarafı. Karı koca birlikte Almanya’ya 85 milyonluk lüks bir tekneyi almaya gidiyorlar. Vergiden “kaçınmak” için de Malta Bandıralı olmasını tercih ediyorlar. Ünsal Ban’ın şoförünü Milletvekili Danışmanı yapıyorlar ama Danışmanlık Maaşına karı-koca birlikte çöküyorlar.

En son; Recep Tayyip Erdoğan’ın eski doktoru Turhan Çömez’in Halk Tv’de Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programı ile TELE 1’de Tuncay Mollaveisoğlu’nun “Anında Manşet” programında yaptığı açıklamalar insanın kanını donduruyor.

Çömez, üzerinde otel, restoran, oyun parkları, sinema salonları ve çiftliklerin bulunduğu ve 200 milyon lira değerindeki 200 dönüm arazinin, bir milletvekilline danışmanlık ve milletvekilinin eşine şoförlük yapan birine ait olduğunu iddia ediyor ve diyor ki; “Bu puzzle’ın İngiltere’deki büyük dev şirketleri var, İngiltere’de alınmış büyük konutları var. Malta’dan alınmış yatlar, orada kurulmuş şirketler var. Malta bayrağını taşıyan devasa yatların, 85 milyon liralık yatın Yunan adasında demirlemesi var. Son derece büyük, korkunç bir şebeke bu. Bunu yapan bir milletvekili. Ticari geçmişinin ne olduğunu bilmiyoruz. Ve bir üniversite hocası.”

Biz de HKP olarak yıllardır AKP’giller için ne diyoruz?

“Çıkar Amaçlı Kriminal Suç Örgütü.”

Sadece bir arazi yolsuzluğuyla kalmıyor Turhan Çömez’in açıklamaları. 2016 yılının 15 Temmuz’undan sonra eski karısı ve çocukları üzerine alınan o dönemin parasıyla 2,5 milyon dolarlık arsa, Mengen’de Erzurumlu çobanların üzerine yapılan arsalar, bu çobanlardan hayatlarını kaybedenlerin varislerinden bu arsaları almak için yapılan operasyonlar, Ankara’da sadece restorasyonuna milyonlar harcanan otel satın almalar, enerji firmalarına 100 milyon Euro’nun üzerinde verilen usulsüz krediler, Ünsal Ban ile alım-satım işleri yapan AKP’li yöneticiler, bu yöneticilerin sahte belgelerle Üniversite’den mezun ettirilmeleri, usulsüz bir şekilde Öğretim Görevlisi yapılmaları…

Turhan Çömez Savcılara sesleniyor, “gidin araştırın bunları, altından neler çıktığını göreceksiniz” diyor.

Dr. Turhan Çömez’in açıklamaları FETÖ’nün siyasi ayağının balkabağı gibi ortada durduğunu da gösteriyor. Afrika’dan FETÖ’nün okullarından getirilen, THK Üniversitesine kayıt ettirilen, mezuniyetlerinden sonra bir de pilotluk eğitimi aldırılan “dindar ve kindar” gençler, Bank Asya’dan FETÖ okullarına yapılan para transferleri, Yatlarla yurtdışına kaçırılan FETÖ’cüler…

Bu olaylarda da görüldüğü gibi AKP’giller ve tüm avanesi tam bir suç makinesi; paraya, haksız kazanca doymuyorlar…

Bu fiillerin TCK’deki karşılığı “Nitelikli Dolandırıcılık”tır. “İrtikap”tır. “Görevi Kötüye Kullanma”dır. “Nüfuz Ticareti”dir. “Silahlı Terör ÖrgütüneYardım ve Yataklıktır”.

AKP’giller’in yolsuzluk ve hırsızlıklarının, vurgunlarının Vergi Usul Kanunundaki karşılığı Kaçakçılıktır, Sermaye Piyasası Kanundaki karşılığı Piyasa Dolandırıcılığıdır.

AKP’giller’in bütün hukuksuzluklarına ve kanunsuzluklarına, Vatana ve Millete ihanetlerine karşı, ilk andan itibaren bıkmadan, korkmadan, yılmadan kararlıca mücadele eden Halkın Kurtuluş Partisi olarak AKP’giller’in bu bireylerinin bu suçlarını da yargıya taşıdık ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Dr. Turhan Çömez’in de tanık sıfatıyla dinlenmesini talep ettik.

Saygıdeğer Halkımız;
Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut’un AKP’giller ve tüm avanesini şu sıfatlarla adlandırması boşuna değil: “Kanunsuzlar”, “Yiv Sıyırmışlar”, “Çürütücüler”, “Vatan Satıcılar”, “Din Maskesi Takınanlar.”

Yine Genel Başkan’ımızın sıklıklasöylediği gibi AKP’giller: “Ne yaparlarsa yapsınlar, kendilerini bekleyen acıklı sondan asla kurtulamayacaklardır. Hukuk karşısında hesap verecekler, işledikleri binbir suçun cezasını yükleneceklerdir. Hiç kaçarız, kurtuluruz hayallerine kapılmasınlar. İlçe yöneticilerinden tutun da en tepedeki Kaçak Saray avanesine ve Kaçak Saray Sultanı’na varıncaya kadar alayı hesap verecek bunların.”

22 Eylül 2022
HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz