Gaziantep Sanko Üniversitesi Hastanesinde yaşanan can kayıplarından dolayı Halkımıza başsağlığı diliyoruz

20.12.2020
442
A+
A-

Gaziantep Sanko Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım servisinde, 18 Aralık günü sabaha karşı meydana gelen patlama ve arkasından çıkan yangında, 9 yurttaşımız hayatını kaybetti. Bugün itibarıyla vefat edenlerin sayısı 11’e yükseldi. Hayatını kaybeden hastalar Kovid-19 nedeniyle Yoğun Bakımda tedavi görüyorlardı.

Sağlık Çalışanlarımız bu salgın sürecinde çok zor koşullar yaşıyorlar. Hangi hastalara öncelik verilecek sorusunun baskısı altında sağlık hizmeti üretmeye çalışıyorlar. Ülkemizde Koronavirüs hastalarının tanısı, takibi ve tedavisinde baştan beri zorluklar yaşanmaktadır. AKP iktidarı salgının kontrol alınmasına ilişkin önlemleri zamanında ve yeterince almamaktadır. Salgınının sürekli tepe noktalarda bulunması, bir taraftan kayıplarımızı artırırken bir taraftan da sağlık çalışanlarının bu yük altında ezilmesine yol açmaktadır.

Sanko Üniversitesi Hastanesinde Yüksek Akımlı Oksijen Sisteminde meydana gelen patlama nedeniyle oluşan yangın, Koronavirüs salgınında yaşayacağımız yeni sıkıntıların bir örneğidir.

Yangında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Tüm Sağlık Emekçilerine de geçmiş olsun diyoruz. 20.12.2020

Halkın Kurtuluş Partisi

Gaziantep İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz