EMEP bir devrimcinin daha kanına girdi Hem de 1 Mayıs kutlanırken…

04.05.2013
981
A+
A-

İzmir’de 1 Mayıs kutlamasına katılan “Halkın Kurtuluşu Gazetesi” okurlarının oluşturduğu korteje demir çubuklarla, kalaslarla saldıran EMEP’liler İbrahim KUTLUAY’ı katletmiş, Zeki IRMAK’ı ve il dışından gelen bir arkadaşlarını da yaralamışlardır.

“Halkın Kurtuluşu Gazetesi”, medyadan öğrenildiği ve isminden de anlaşılacağı gibi kendilerini THKO, TDKP geleneğinin devamcıları olarak görüyorlar. Bu geleneğin EMEP’leşmesini doğru bulmayarak 12 Eylül Faşizmi öncesindeki yayınları olan “Halkın Kurtuluşu Gazetesi”nin ismiyle siyasete devam etmek isteyen bir yapılanma.

EMEP’lileşmeyi kabul etmeyip önceli yapılaşmayı devam ettirmek istiyor diye 50 yaşını aşan insanların öldürülmesi mi gerekiyor? Her ideolojik ayrışmayla katlederek mi hesaplaşılmalı? Bunun Devrimcilikle, Solculukla, Demokratlıkla, İnsanlıkla zerre kadar ilgisi var mı?

Ama bizdeki adı “parti” olmuş olmamış küçükburjuva-burjuva solcu grupçuklarımızın ezici çoğunluğu tam bir POL POT karikatürü.

Kendilerinden güçlünün karşısında ezik, sümsük, korkak, yalakadır bu Pol Pot karikatürleri. Kendilerinden güçsüzün karşısında ise ejderha kesilirler.

Bir de kalkmış utanmadan “biz yapmadık” diyorlar. EMEP İzmir İl Örgütü Halkın Kurtuluşu isimli bir grupla, aynı yerde toplanmış ya da oradan geçmekte olan başka bir grup arasında yaşanan gerginlikle partimizin hiçbir ilgisi yoktur” diyor, yaptığı yazılı açıklamada. Herkesi aptal sanıyorlar galiba. Böylesine de inanılmaz yalanlar sallayabiliyorlar bir çırpıda bu zavallılar. Sonra bir de Amerikan mafya usulü “başsağlığı diliyor”lar aynı açıklamanın sonunda kurbanları için.

Devrimci mert olur, yiğit olur, dürüst olur, cesur olur. Yaptığının da cesurca arkasında durur. Onlarda bu insanî erdemlerin zerresi yoktur.

Bakın biz hiçbir zaman saldıran taraf olmadık. Fakat bize saldırı olduğunda ise; elimiz armut toplamaz her saldırıya da devrimci prensipler çerçevesinde cevap veririz. Veriyoruz. Yaptığımızın da arkasında duruyoruz yiğitçe. İşte sizlerle aramızda böylesine büyük bir insan kalitesi farkı var.

Hatırlanacağı gibi 1000 civarında Ambar işçisinin TÜMTİS’ten istifa ederek Nakliyat-İş’e geçmesini hazmedemeyerek, 2002 yılı Kasım ayında masum üç ambar işçisini kalleşçe, alçakça katlettiklerinde de aynı inkâra başvurmuş ve o zaman yönetiminde oldukları TÜMTİS marifetiyle bir de başsağlığı mesajı yayınlatmışlardı o zamanki “Gündem” gazetesinde. Gündem gazetesi Nakliyat-İş’in katliamı kınayan ilanını ise yayımlamamıştı.

O zaman kendine “sol”um, “devrimciyim” diyen hiçbir grup kalkıp bu güruhu kınamamıştı. Oluşturdukları “Sol İçi Şiddete Karşı Platform” üç maymunu oynamıştı bu işçi katliamı karşısında. Hatta ESP gibi bazıları, bu güruhun daha sonra da İzmir ve Konya’da Nakliyat-İş üyelerine yönelik saldırıları karşısında “Nakliyat-İş öfkemizi kabartıyor” türünden ürümüşlerdi.

İşte EMEP’liler, İzmir 1 Mayısı’ndaki bu saldırılarında biraz da kendi benzerleri Pol Pot karikatürlerinin üç ambar işçisinin katli karşısında sergiledikleri hoşgörülerinden cesaret almışlardır.

Devrimci kanına giren, 1 Mayıs Alanlarını kirleten siz ve sizin gibi Pol Pot karikatürleri çakallar er veya geç, bir gün bu yaptıklarınızın hesabını bir bir vereceksiniz! Bundan zerrece kuşkumuz yoktur! 04.05.2013

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

GENEL MERKEZİ

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz