Dünya Halklarının yüzlerini bir kez daha güldürdünüz…

23.05.2018
517
A+
A-

Dünya Halklarının yüzlerini bir kez daha güldürdünüz

Umutlarını bir kez daha yeşerttiniz

İnsan soyunun en büyük düşmanları ABD ve AB Emperyalistlerinin korkulu rüyası olmaya devam ediyorsunuz ya

Venezuela Halkı ve önderi Yiğit Maduro Yoldaş için

Ne büyük bir onur, ne büyük bir kıvanç

Bolivarcı Venezuela Cumhuriyetinin Türkiye Büyükelçisi Raul Betancourt Seeland Yoldaş’ın bize öğrettiği ve birlikte düzenlediğimiz her etkinlikte beraber attığımız bir slogandı:

“Uh Ah Chavez No Se Va!”, “Chavez Gitmeyecek!”

Latin Amerika’dan sol rüzgârları estiren, ABD ve AB Emperyalistlerinin korkulu rüyası Chavez Yoldaş gitmedi, gitmeyecek de. O’nun anısı, mücadelesi, kararlılığı, Venezuela Halkının, önderi Maduro Yoldaş’ın ve Mazlum Halkların insan soyunun en büyük düşmanlarına karşı mücadelesinde yaşamaya devam ediyor, devam edecek.

ABD Emperyalistleri ve yerli işbirlikçiler sandılar ki; Chavez Yoldaş bedence bu hayattan kopunca, Venezuelalı Parababaları yeniden iktidar olur, Venezuela Halkının değerlerini yeniden bize akıtmaya başlar, eski şaşaalı günlerimize yeniden döneriz.

Ama bir kez daha yanıldılar. Bir kez daha unuttular, halklarının özgürlüğü, insanlığın kurtuluşu uğruna yaşamlarını feda edenler unutulmazlar, insanlığın zulme karşı mücadelesinde yaşamaya devam ederler.

İşte Venezuela’da son seçimlerde, Chavez Yoldaş’ın Venezuela Halkına mirası Maduro Yoldaş’ın seçim zaferi bunun en büyük kanıtıdır. Chavez, Maduro’dur artık. Chavez, Venezuela Halkıdır. Chavez, Dünya Halklarıdır. Ve Chavez ölmedi, yaşıyor. Ve ABD Emperyalistleri için kâbus Maduro Yoldaş ile devam ediyor.

ABD Emperyalistleri çok uğraştılar olmadı.

Parababaları “Kamyon Şoförü” diyerek küçümsedikleri Maduro Yoldaş’ı devirebilmek, Chavez Yoldaş’ın anısını yok edebilmek çok uğraştılar, olmadı.

Engelleyemediler, Venezuela Halkının Maduro Yoldaş’ın arkasında kenetlenmesini.

Maduro Yoldaş’ın seçim zaferi üzerine; “Saldırıları göğüslediğiniz bu büyük mücadelede benimle olduğunuz ve beni yeniden başkan seçtiğiniz için size sadece en kalbi duygularımla teşekkür ettiğimi söyleyebilirim.” sözü, Venezuela Halkının önderleriyle etle tırnak gibi kaynaşıp, aşağılık saldırılara karşı birlikte nasıl göğüs gerdiklerini anlatıyor.

Chavez Yoldaş’ın dediği gibi; “(…) bizim ellerimizi birbirimize kenetlediğimizi gördüğünde şeytan kızmaktadır.”

Çok bozuldular, kızdılar, sinirlendiler, ABD Emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri. Yaygara kopartıyorlar seçimlere hile karışmıştır, bu sonuçları tanımıyoruz, diye.

ABD Başkanı Manyak Trump, istediği kadar tanımasın Venezuela Halkının ve önderleri Maduro Yoldaş’ın % 68’lik seçim zaferini. Yerli Satılmış Parababaları istedikleri kadar sahipleri ABD Emperyalistlerinden aldıkları tüyo ile seçim sonuçlarını tanımayacaklarını ilan etsinler. Bir kez daha Venezuela Halkı ve önderi Maduro Yoldaş, Chavez Yoldaş’ın Bolivarcı Devrimi’nden geri adım atmayacaklarını, sol rüzgârları estirmeye devam edeceklerini, emperyalist saldırganlığa, ülkedeki yerli satılmışlara karşı direneceklerini ve onlar için kâbus olmaya devam edeceklerini tüm dünyaya gösterdiler.

Maduro Yoldaş, ABD Emperyalistlerine karşı, ruhlarını ABD Emperyalistlerine satan satılmışlar gibi, öyle yalandan halkının gazını almak için söz sarf etmiyor. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun; “ABD, 20 Mayıs’ta gerçekleşen Venezuela’daki hileli seçimleri kınıyor. Bu sözde seçimler anayasaya saldırı ve Venezuela’nın geleneksel demokrasisine hakarettir.”, açıklamasına Maduro Yoldaş’ın yanıtı, ABD’nin Caracas Büyükelçisi Todd Robinson’un ülkeden ayrılması için 48 saat süre vermek oluyor. İşte onurlu duruş, işte kararlılık, işte tutarlılık…

Emperyalist Haydudun Faşist Ruhlu Manyak Başkanı Trump, Maduro Hükümetine karşı uygulanacak yaptırımları da imzalamış. Ne kadar büyük bir onur Maduro Yoldaş için insan soyunun en büyük düşmanları tarafından düşman ilan edilmek, O’nun korkulu rüyası olabilmek. Bu karar, Venezuela Halkının ve önderi Maduro Yoldaş’ın ne kadar doğru yolda olduğunun göstergesidir. İnsan soyunun bu en büyük düşmanlarının düşmanlığını kazanmak, onların “umut kaynakları”, “demokrasi güçleri” olmamak, bir devrimci ve halk için en büyük onurdur.

ABD Emperyalistleri, Halkın Kurtuluş Partisi için Amerikalıları uyarmıştı, tehlikelidir, diye. Ne kadar mutlu olmuştuk, düşmanlığını kazandık diye bu çakalların. Ne kadar onurlanmıştık.

İşte bu yüzden yüreklerimiz, bu yiğit insanlarla aynı frekansta atıyor. İşte bu yüzden Venezuelalı Devrimciler bizlere, Genel Başkanımız Nurullah Ankut’un ifade ettiği gibi, mahallemizin insanı kadar, birlikte büyüdüğümüz en yakın yoldaş kadar yakınlar. Aynı dili konuşmasak da aynı duyguları paylaştığımız için bu yiğit devrimcilerle anlaşıyoruz. Onların binlerce kilometre ötesinden gerçek dostlarıyız. Her zaman yanlarında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Türkiye Halkının gerçek temsilcisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak, aynı düşmana karşı mücadele eden, o zalimin düşmanlığını kazanma onuruna erişen gerçek devrimciler olarak, Venezuela Halkının Yiğit Önderi Maduro Yoldaş’a, dostluğun, devrimciliğin gereği iki uyarımız olacak:

İlk uyarımız:

Artık son seçim zaferiniz kanıtladı ki, Venezuela Halkı arkanızda, vazgeçmeyecek Bolivarcı Devrimin kazanımlarından.

Halkınızla kaynaşmanızdan aldığınız bu güçle, artık yıkın Yerli-yabancı Parababalarının ekonomik iktidarını.

Parababalarının varlıklarını, hem de güçlü bir biçimde, sürdürmelerine göz yummayın.

AB-D Emperyalistlerinin ve yerli satılmışların sömürü çarklarını, medyadaki tekellerini kırıp yok edin artık.

Azlık Parababalarının çoğunluk Venezuela Halkı üzerinde yeniden tahakküm kurmaması için yapın bunu.

Venezuela’nın kaynaklarının işbirlikçilere ve ABD Emperyalistlerine akmaması için yapın bunu.

Dünya Halkları ve Venezuela Halkı için yapın bunu.

Latin Amerika Halklarının birliği uğruna mücadele etmiş Bolivar ve Jose Marti için, Yiğit Devrimci Hugo Chavez Frias Yoldaş için yapın bunu.

Fidel-Che için yapın bunu.

İkinci uyarımız:

AKP’nin Genel Başkanı, Kaçak Saraylı, ABD Emperyalistlerinin BOP Eşbaşkanı; “Seçiminizi yakından takip ediyorum. Başaracağınıza inanıyorum. 24 Haziran’da bizdeki seçimlerde aynı başarıyla çıkması halinde aramızdaki ilişkiler, münasebetler çok daha güçlü bir şekilde gelişecektir.”, demiş.

İnanmayın, güvenmeyin, kanmayın.

O, ABD’den gelen bir talimatla “Kardeşim Esad” dediğini bir günde satan biridir. Dolayısıyla Suriye Halkının dökülen gözyaşlarında, kanlarında payı vardır.

O, ABD’den gelen bir talimatla, Türkiye Dostu Libya Devlet Başkanı Kaddafi’yi satmış biridir. Dolayısıyla Kaddafi’nin linç edilmesinde, Libya’nın kabileler devletine dönüştürülmesinde payı vardır.

O, Fidel’in-Che’nin-Chavez’in örnek aldığı Mustafa Kemal’in izini silmeye çalışan bir Ortaçağcıdır.

O, devrimcilere düşmandır.

O, İşçi Sınıfımıza düşmandır.

Biz O’nu iyi biliriz, iyi tanırız.

Güvenilmez, inanılmaz, beraber yol yürünmez.

Aynı düşmana karşı mücadele eden müfrezenin Türkiye kolu olan, yürekleri aynı frekansta atan, aynı cesarete sahip Devrimci Dostlarınızın, devrimciliğin ve dostluğun bir gereği olarak yaptığı bu uyarıları lütfen dikkate alın.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak; Maduro Yoldaş’ın ve Venezuela Halkının Seçim Zaferini kutluyor, Yoldaşlarımızın ABD ve AB Emperyalistlerine ve Yerli İşbirlikçilere karşı verecekleri mücadeleyi tüm kalbimizle destekliyoruz.

Zaferiniz bizim ve tüm Dünya Halklarının zaferidir.

Venceremos! Hasta La Victoria Siempre!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

Şan Olsun Chavez Yoldaş’a!

Şan Olsun Maduro Yoldaş’a!

Şan Olsun Venezuela Halkına!

23.05.2018
Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz