Dört bir yanda Cumhuriyet Bayramı coşkusu

01.11.2013
471
A+
A-

Birinci Kuvayimilliyecilerin izi silinmeyecek onlar hep yol göstermeye devam edecekler

Ne yasaklamalar, ne baskılar, ne kara çalmalar fayda etmiyor. Halkımız Tayyipgiller’in bütün uğraşlarına, bütün saldırılarına rağmen Birinci Kuvayimilliyecilere, onların eserlerine ve mirasına sahip çıkmaya devam ediyor. Ve halkımız bu kararlılığıyla da Kuvayimilliyeci atalarımızın izini tozunu sildirmeyeceğini haykırıyor Ortaçağcı gericilere.

29 Ekim’in 90’ıncı yılı on binler tarafından Ankara Tandoğan’da bir mitingle kutlandı. İkinci Kuvayimilliyeciler, İkinci Kurtuluş Savaşı’nın savaşçıları Kurtuluş Partililer, parti bayraklarıyla, kalpaklı Mustafa Kemal ve “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” döviz ve bayraklarıyla Tandoğan Meydanı’nı kızıllaştırdılar. Türkiye Devrimi’nin önderi Kıvılcımlı Usta’mızın 45 yıl önce kaleme aldığı makalesi bildiri haline getirilerek, Usta’mızın kızıl soluğu on binlere ulaştırıldı. “Ne ABD Ne AB Tam Bağımsız Türkiye”, Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganlarımızla devrimci coşkumuzu yansıttık on binlere. Emperyalizme ve Ortaçağcılığa karşı verilecek İkinci Kurtuluş Savaşı’nın adresinin HKP olduğunu gösterdik halkımıza.

Gezi Direnişi’yle Halkımız Birinci Kuvayimilliyeci atalarımıza layık olduğunu gösterdi. Ama bu yetmez. Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’nın mantıki sonucuna ulaşması gerekir. Yani Demokratik Halk İktidarıyla taçlanması gerekir. Bunun için de İkinci Kurtuluş Savaşı’nın örgütlenmesi gerekir. İşte tarihen bu görev bizlerin omuzlarında. Yok zamana tahammülümüz. An geçirmeden halkımızı Partimiz saflarında örgütleyip nihai kurtuluşa giden yürüyüşü başlatmalıyız. Bunu, en eski ideoloji partisi olan bizler örgütleyebiliriz. Başaracağız. Çünkü biz Halkız, Haklıyız ve Kazanacağız.

 

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

 

İzmir’de 29 Ekim Coşkusu

İzmir; Cumhuriyet’in ilan edilişinin 90’ıncı yıldönümünde AKP ve Emperyalistlere karşı ayaktaydı. 29 Ekim’de çeşitli kurumların çağrısıyla toplanan yüz binlerce insan Ortaçağcı gericiliğe karşı tepkisini ortaya koydu. İzmir Halkı, denizden karadan, dört bir yandan Gündoğdu Alanı’na sel gibi aktı.

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak bu coşkuya biz de ortak olduk. Bu eylemde, Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın “Cumhuriyet Bayramı Nedir?” adlı makalesinin yer aldığı bildiriden 15 bin adet dağıttık.

Cumhuriyetin gerçek anlamını anlatan, Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın kimlere karşı verildiği ve başarıldığını, başlıca varlık nedeni “Doğu Gericiliği” (Tefeci-Bezirgânlık) ile “Batı Gericiliği”ni (Finans-Kapital) yok etmek olan Cumhuriyetin, daha sonra nasıl geriye götürüldüğünü, daha kırk yıl geçmeden niçin ikinci bir Kuvayimilliyecilik gerektiğini anlatan bu bildiri halkımızdan yoğun ilgi gördü.

Etkinliğin yapıldığı alana Parti bayraklarımız, Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız, Mustafa Kemal-Lenin pankartlarımızla sloganlar atarak girdik. Ayrıca kalpaklı Mustafa Kemal resmi ve “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünün bulunduğu bayraklar açtık.

Güzergâh boyunca ve meydanda halk tarafından kortejimiz büyük ilgi gördü. Zaman zaman halkın da katılarak destek verdiği sloganlar attık. Yürüyüş boyunca Cumhuriyet’in Batılı Emperyalistlere ve Ortaçağcı gericiliğe karşı ilan edildiğini anlatan konuşmalar yaptık. Gün boyu devam eden etkinlik İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Edip Akbayram ve Burcu Güneş konseri ve havai fişek gösterileriyle son buldu.

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz