DİSK/Nakliyat-İş Sendikasından; REYSAŞ TAŞIT MUAYENE İSTASYONLARI İŞLETİM A.Ş 8 ÜYEMİZİ İSTİFA ETMEDİĞİ İÇİN İŞTEN ATTI.

26.02.2018
498
A+
A-

SENDİKAMIZIN ÖRGÜTLENDİĞİ

REYSAŞ TAŞIT MUAYENE İSTASYONLARI İŞLETİM A.Ş

8 ÜYEMİZİ İSTİFA ETMEDİĞİ İÇİN İŞTEN ATTI.

 

ÜYELERİMİZ CUMA GÜNÜNDEN BERİ  İŞYERLEİRİNİN ÖNÜNDE BEKLEYEREK İŞE GERİ DÖNÜŞ MÜCADELESİ BAŞLATTILAR.

 

Sendikamız toplam 141 işçinin çalıştığı Reysaş Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş.’nin Eskişehir Merkez, Eskişehir Sivrihisar, Zonguldak Merkez, Zonguldak Ereğli, Kastamonu Merkez, Kastamonu Tosya, Karabük Merkez ve Bartın Merkez İstasyonlarında işçilerin çoğunluğunu üye yaparak Bakanlığa çoğunluk tespiti için başvurusunu yapmıştır.

Sendikal örgütlenmeden haberdar olan REYSAŞ işvereni sendikadan istifa etmeyen, haksız, hukuksuz, anayasaya ve yasalara aykırı baskılara boyun eğmeyen üyelerimizden Eskişehir’den üç, Karabük’den üç ve Kastamonu’dan iki olmak üzere toplam 8 üyemizi anayasaya ve hukuka aykırı bir şekilde işten atmıştır.

Atılan üyelerimiz 23.02.2018 Cuma gününden beri işe geri dönünceye kadar istasyonların önünde beklemeye başladılar. Bütün baskılara rağmen REYSAŞ’da yeni üyelikler  devam etmektedir.

İşverenin yaptığı tehdit ve baskılar için sendikamız üç ilde de Cumhuriyet Savcılığına sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

İşçilerin anayasal ve yasal hakkı olan sendikaya üyeliğini tanımayan, işçi ve sendika düşmanlığı yapan REYSAŞ İşvereni bir an önce bu tehdit ve baskılara son vermeli, atılan üyelerimizi işe geri almalıdır.

Sendikasına, ekmeğine, geleceğine, onuruna sahip çıkan üyelerimiz işe geri alınıncaya, REYSAŞ’da toplu iş sözleşmesi imzalanıncaya kadar haklı ve onurlu mücadelemiz devam edecektir.

Sendikaya üye olmak anayasal bir haktır. REYSAŞ işverenini, uluslararası ve ulusal sözleşmelerle, anayasa ve yasalarla güvence altına alınan örgütlenme, sendikaya üye olma hakkına saygı göstermeye çağırıyoruz. 26.02.2018

 

  • Atılan İşçiler Geri Alınsın!
  • Yaşasın REYSAŞ İşçilerinin Sendikal Örgütlenme Mücadelesi!
  • REYSAŞ İşçisinin Sendika Hakkı Engellenemez!

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz