Devrim Şehidi Kubilay, Türkiye Halklarının AB-D Emperyalizmi ve Yerli Satılmışlar Cephesine Karşı Yürüttüğü Kurtuluş Mücadelesinde Yaşıyor!

23.12.2013
557
A+
A-

83 yıl önce bugün, 23 Aralık 1930’da, Hilafeti tekrar getirmek isteyen Ortaçağcı Şeriatçılar, Menemen’de “Şeriat İsteriz” naralarıyla Cumhuriyet Devrimlerine karşı saldırıya geçtiler.

Şeriatçıların bu isyanını bastırmak için görevlendirilen Teğmen Kubilay’la birlikte bekçiler Hasan ve Şevki, Ortaçağcı katiller sürüsü tarafından alçakça katledildiler. Kubilay’ın başını gövdesinden ayırarak sokaklarda dolaştırdılar. İşte bu Cumhuriyet şehitlerinin Ortaçağcılar tarafından katledilmelerinin 83’üncü yıldönümünde, HKP İzmir İl Örgütü olarak 23 Aralık 2013 günü saat 09.30’da Menemen’de yaptığımız bir yürüyüşle andık şehitlerimizi.

“Şeriat Ortaçağdır”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek”, “Her Yer Rüşvet Her Yer Yolsuzluk” sloganları ile yaptığımız yürüyüş boyunca Menemen Halkı yoğun alkışları ve sloganları ile bizlere destek verdiler.

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz