Darphane İşçileri Yalnız Değildir!

25.07.2013
503
A+
A-

   

Basın-İş Sendikasına üye olan Darphane İşçileri daha iyi koşullarda çalışma ve ücretlerinin arttırılması talebiyle Hazine Müsteşarlığı’na bağlı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ile Toplu İş Sözleşmesini imzalamak için masaya oturdu. Fakat Darphane yöneticileri, işçilerin bu isteğini kabul etmedi.

   Bunun üzerine Basın-İş Sendikası, Toplu İş Sözleşmesindeki isteklerinin yerine getirilmemesi sonucunda grev kararı aldı. İşçiler grev kararının alınmasından sonra 8 Temmuz günü Cevizli ve Beşiktaş’ta bulunan Darphane binalarının önünde çadırlarını kurarak beklemeye başladı.

   Grevlerinin 17. gününde HKP olarak Darphane işçilerinin yalnız olmadığını, isteklerinde haklı olduklarını ve İşçi Sınıfımızın devamlı yanında olduğumuzu belirtmek amacı ile bir ziyarette bulunduk. Ziyaretimiz işçilerin yanına sloganlarla yürüyerek başladı. “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “Darphane İşçileri Yalnız Değildir’’ sloganlarıyla işçilerle buluştuk. İşçiler, yalnız olmadığını gördüler ve bizleri büyük bir coşkuyla karşılayarak grev çadırına davet ettiler.

   Grev çadırında HKP Kartal İlçe Yöneticisi Safiye Arslan, bir konuşma yaptı. Konuşmasında kendilerini Müslüman olarak nitelendiren Parababaları iktidarının ülkemizi işsizlik ve pahalılık cehennemine sürüklediğini ve halkımıza zulmetmekte sınır tanımadığını bunun bir örneğini ise Darphane işçilerinin haklı taleplerini karşılamayarak uyguladığını vurguladı.

   Daha sonra söz alan partili yoldaşlarımız ise Darphane İşçilerinin mücadelesini desteklediklerini ve mücadeleleri zafere ulaşana kadar yanlarında olduklarını dile getirdiler.

   Darphane işçileri adına söz alan Barış arkadaş, bizlere çalışma koşulları hakkında bilgi verdi ve desteğimizden dolayı teşekkür etti.

                                                                     

                                 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz