Cumhuriyet, Yedi Düvele meydan okuyan, “Ya Bağımsızlık ya Ölüm!” diyen Yürekli Yurtseverlerin eseridir!

26.10.2020
612
A+
A-

Mustafa Kemal ve Birinci Kuvayimilliyeciler, memleketin cebren ve hile ile bütün kalelerinin zapt edilmesine, bütün tersanelerine girilmesine, bütün ordularının dağıtılmasına ve her köşesinin bilfiil işgal edilmiş olmasına rağmen pes etmedilerse bizler İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak pes etmedik, etmeyeceğiz.
Başlarındaki padişahın idam hükmüne, Vahdettin’lerin, Damat Ferit’lerin, Ali Kemal’lerin, Nemrut Mustafa Paşa’ların Batılı Emperyalistlere ram olmasına, Vatanımızı ve Halkımızı pis canları uğruna emperyalistlere satmasına rağmen, demir gibi kararlılıklarını bir an olsun yumuşatmadılar, geri adım atmadılarsa bizler de AB-D Emperyalistleri ve Yerli işbirlikçilerine geri adım atmadık, atmayacağız.
Cumhuriyet Bayram’ımızın 97. yıl dönümünde Antiemperyalist Kurtuluş Savaşımızın Önderi Mustafa Kemal’in Kalpaklı portresinin, “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” ve “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” sözlerinin olduğu bayraklarımızla başta Anıtkabir ve alanlarda olacağız.

ANKARA
Tarih:29 Ekim Perşembe
Yer: Tandoğan Metro Önü
Saat:12.00

İSTANBUL
Tarih:29 Ekim Perşembe
Yer: Kadıköy İskele Meydanı-Mustafa Kemal Heykeli Önü
Saat:14.00

İZMİR
Tarih: 29 Ekim Perşembe
Yer: Karşıyaka Çarşı Girişi
Saat:17.30

ADANA
Tarih: 29 Ekim Perşembe
Yer: Atatürk Parkı Anıt önü
Saat: 13.00

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz