Nakliyat-İş: Çankaya Belediyesi yasa, hak, hukuk, adalet tanımadan grev kırıcılığı yapıyor

05.12.2017
347
A+
A-

Baştemsilcimiz ve bir üyemiz tazminatsız işten çıkartıldı. İstanbul’dan iki otobüs işçi grev kırıcılığı için götürüldü.

Sendikamız, 600 işçinin çalıştığı Çankaya Belediyesi/Norm Altaş Taşeronunda 18 Aralık’ta greve başlıyor. Grevle ilgili 6356 sayılı yasaya göre gerekli bildirimler yapıldı. Dün de grev ilanı ile ilgili Çankaya Belediyesi/Norm Altaş Şantiyesinde davullu, zurnalı, halaylı kitlesel bir eylem yapıldı. İki TOMA’nın ve yüze yakın kalkanlı çevik kuvvet polisinin önlem aldığı şantiyede işverenin tüm baskı ve tehditle engelleme girişimlerine karşın o saatte şantiyede bulunan üyelerimizin tamamı alkışlarla eyleme katıldı.

Çankaya Belediyesi/Norm Altaş’ta çalışan yüzlerce üyemizin coşkuyla katıldığı eyleme, Çankaya Belediyesi ve Norm Altaş işvereninin göstermeleri gereken demokratik olgunluğu gösteremediler.

Bugün Çankaya Belediyesi/Norm Altaş’ta sendikamız işyeri baş temsilcisi ile bir üyemiz tazminatsız işten çıkarıldı.

İstanbul’dan CHP’li Kadıköy, Kartal, Maltepe, Ataşehir ve Bakırköy Belediyelerindeki Altaş taşeronunda çalışan işçilerden, iki otobüs Ankara’ya grev kırıcılığı amacıyla götürüldü. Çankaya Belediyesi ve Norm Altaş işvereni işyerinde çalışan işçilere greve katılmamaları yönünde baskılar yaparak, greve çıkan işçilerin işten atılacağını söylemektedirler. 

CHP’li Çankaya Belediyesi’nin işçilerin örgütlenme, sendikaya üye olma, sözleşme ve grev hakkına ne kadar saygı gösterdiğini kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyoruz.

Çankaya Belediyesi’nde yapılanlar, grev hakkına karşı kanunsuzluktur, grev kırıcılığıdır.

Çankaya Belediyesi/Norm Altaş’ın yasal grevimizi kırmaya yönelik saldırıları yiğit Norm Altaş İşçilerinin haklı mücadelesini engellemeyecektir. Norm Altaş işçileri ve halkımız grev kırıcılarına hak ettikleri cevabı vereceklerdir. 05.12.2017

NAKLİYAT-İŞ SENDİKASI

GENEL MERKEZİ

Atılan Baştemsilcisi ve Sendikamız Üyesi Geri Alınsın!

Kahrolsun Grev Kırıcılığı, İşçi Düşmanlığı!

Yaşasın Norm Altaş Grevimiz!

Norm Altaş’da Grevle Kazanacağız!