Bunlar Hitler Karikatürüdür! Sansürcüdür, Katliamcıdır!

21.03.2014
575
A+
A-

Neyi Nasıl Engellerse Engellesin Halka Yaptıkları İhanetlerin ve

twitter

Kirli Çamaşırlarının Ortaya Çıkmasına Mani Olamayacaklar!

Tayyip diktatörü bir adım daha attı.  Dün gece yarısından itibaren Twitter’ı engelledi. Ama nasıl engelleme… Baş diktatör, Bursa’daki seçim konuşmasında “twitter miwitter kökünü kazıyacağız” diyerek duyurmuştu bu sansürü. Konuşmanın akşamında da Twitter’a engelleme geldi. Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu Başkanlığının sitesindeki açıklamaya bakılırsa, “5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun”a göre bu engelleme yapılmıştır.

Yine bu açıklamada; “Vatandaşlarımızın şikâyetleri üzerine, Twitter’da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararları veril”diği ve “Yurtdışı merkezli Twitter internet sitesinin Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin vermiş olduğu kararları yok saym”ası üzerine erişimin engellendiği belirtilmektedir.

Bozacının şahidi şıracı…

Peki, 5651 Sayılı yasa 2007 yılında yürürlüğe girdiği halde, 2011 yılından bu yana kullanılmaya başlanılan Twitter’ı niçin hiç engellemediniz? Bu zamana kadar “vatandaşlarımızın ileride telafisi mümkün olmayacak mağduriyetleri” yok muydu?

Bütün bunlar yalan ve safsatadır. Daha doğrusu yaptıkları sansüre kılıf bulma girişimleridir.

Dahası, sahte CD’lerle; Ergenekon, Balyoz, Oda TV, KCK vb. operasyonları başlatan ve bu CD’leri TV’lere servis eden siz değil miydiniz?..

Anayasa, Yasa, Uluslararası Sözleşmeler gibi hukuk normları, temel insan hakları, kişi güvenliği ve özgürlüğü gibi haklar bu iktidarın umurunda bile değildir. Bunların referansı Ulemadır, Şeriattır, Ortaçağcılıktır.

“Vatandaşların mağduriyeti” edebiyatı ile kimseyi kandıramazsınız. Bal gibi kendinizin yani Tayyipgiller’in ortaya dökülen hırsızlıklarını, yolsuzluklarını, rüşvet pazarlıklarını kapatmak istiyorsunuz. Bugüne kadar ortaya saçılan pislikleriniz dahi sizlerin o koltuklardan alaşağı edilmenize yeter de artar bile. Ancak CIA diniyle afyonlayıp mecnunlaştırdığınız zavallılar sayesinde bir miktar daha kalabilirsiniz o kadar. Yolun sonuna geldiniz. Yıkılacaksınız. TOMA ile Biber Gazıyla, OHAL uygulamasını çağrıştıran genel arama kararlarınızla, sansürlerinizle bu halkı yıldıramayacaksınız. 

Artık birçoğu AKP’nin hukuk bürolarına dönüştürülmüş TC Mahkemelerinden aldığınız kararlar da sizleri kurtaramayacaktır.

Bal gibi kendileri de biliyorlar ki, geride daha ne pislikleri vardı. Bugüne kadar çıkanlar ses kaydı idi. Bundan sonra görüntülüsünün de çıkacağı korkusu bunlara çılgınca adımlar attırmaktadır.

Oysa günümüzdeki bilimsel teknolojik devrim sayesinde, özellikle internet ortamında böylesi yasakların sökmeyeceğini, halkımızın “Orantısız Zekâ”sıyla sansürü, daha ilk dakikasından itibaren aştığını ve Twitter’ı kullanmaya devam ettiğini dahi kestirmekten aciz durumdalar. Nitekim şu anda basit bir program yüklemesi ile isteyen herkes Twitter’a girebilmektedir. Tayyipgiller de Twitter’ı engelledik diye sevinmeye devam etsinler.

Önümüzdeki günler yeni gelişmelere gebedir. Bunların bu sansürleri de ayaklarına dolaşacaktır. 21.03.2014

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel MerkeziBu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

ETİKETLER: ,
İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz