Bu Bir Halk Ayaklanmasıdır, Tayyipgiller’e Karşı Başkaldırıdır!

01.06.2013
506
A+
A-

 

Direniş, Taksim Gezi Parkı’nın yok edilmesine karşı başladı. Ama özünde Tayyipgiller’e karşı biriken tepkinin, öfkenin, isyanın dile getirilişiydi. Şafak vakti operasyonuyla başladı saldırı ve hâlâ devam ediyor. Ama hiç kimse kaçmıyor, boyun eğmiyor, yılmıyor. Tayyipgiller’in polisi sıktıkça suyu, attıkça gaz bombalarını kitle her geçen saat çoğalarak, büyüyerek akın akın akıyor Taksim’e.

Saatler ilerledikçe gece yarısı bile İstanbul’un ve Türkiye’nin dört bir yanında eylemler yapılmaya başlandı ve artarak devam ediyor. İstanbul’da Taksim başta gelmek üzere mahallelerde, caddelerde, sokaklarda eylemler yapılıyor; halk Boğaziçi Köprüsü’nden geçip Taksim’e gidiyor. Ankara, İzmir, Kocaeli, Eskişehir, Antalya gibi illerde eylemler yapılıyor ve Urfa, Diyarbakır, Hakkâri, Mardin gibi birçok ilde şu anda eylem çağrısı yapılıyor. Dünyanın birçok şehrinde dayanışma eylemleri yapılıyor.

Ne kadar çok saldırı oluyorsa kitle o derece ve geri adım atmıyor. Halk “Tayyip İstifa”, “Hükümet İstifa”, “Bu Daha Başlangıç, Mücadeleye Devam”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza” sloganlarını atarken taraftar grupları “Sık bakalım, biber gazı sık bakalım, kaskını bırak, copunu bırak, delikanlı kim bakalım” şeklinde ezgili sloganlar atıyor.

Saldırılar sonucu Partili yoldaşlarımızın da olduğu onlarca insan yaralandı. Halkın Kurtuluş Partisi de Taksim’de en ön safta mücadele ediyor. Tayyipgiller’e karşı başkaldırı devam ediyor…

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz