Boynumuza idam fermanı assalar “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünden vazgeçmeyeceğiz

10.11.2018
648
A+
A-

 

Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal’i bedence aramızdan ayrılışının 80. yılında anmak için Tandoğan Meydanı’ndan Anıtkabir’e yürüyüş gerçekleştirdik.

Yürüyüşümüz boyunca “Mustafa Kemal Ölümsüzdür”, “Bağımsızlık Bizim Karakterimizdir”“Yaşasın 2.Kurtuluş Savaşımız” ve “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” sloganları atıldı. Anıtkabir önüne geldiğimizde, Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözü, kalpaklı portresi ve imzasının bulunduğu pankartımız ve bayraklarımız Anıtkabir’e yedinci kez alınmadı.

Emperyalistlere ve onların yerli işbirlikçilerine bu ülkede “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünü benimseyenlerin olduğunu yaptığımız eylemimizle bir kez daha gösterdik. Eylemimizde Anıtkabir önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik. Basın açıklamasını HKP Ankara İl Sekreteri Av. Doğan Erkan gerçekleştirdi.

Doğan Erkan Yoldaş’ımız yaptığı basın açıklaması:

“Yoldaşlar, bugün Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın ve Cumhuriyet Devrimimizin Önderi Mustafa Kemal’in bedence aramızdan ayrılışının 80.yıldönümü. Bu 80 yıl onun “Tam Bağımsız Türkiye” mücadelesinin, kendisinin karakteri olduğunu ifade ettiği ve bu uğurda öldüğü bağımsızlık mücadelesinin önemini ve onun getirebildiği kadar Laiklik ilkesinin önemini 80 yıldır dönüp dönüp anlamamızı sağlayan bir gün. Ne yazık ki; Mustafa Kemal’in ve Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’nın önderlerinin birlikte ilan ettiği Bağımsız Laik Cumhuriyet’in yerlerinde yeller esmektedir bugün.

Ve Mustafa Kemal’in kendi sözü “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” uğruna öldüğü ve uğrunda burada yattığı sözü Anıtkabir’e alınmıyor bildiğiniz gibi. Ancak Biz “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünün uğruna onun gibi idam fermanıyla aranırken Kurtuluş Savaşını örgütlüyordu. Bizim de boynumuza idam fermanı assalar bu sözden vazgeçmeyeceğiz. Çünkü biz onun devamcılarıyız, 2.Kurtuluş Savaşçılarıyız.

Sovyet Diplomatı Aralov, Mustafa Kemal için “Gözleri çelikten bir irade gibi bakardı” demişti. Genel Başkanımız Nurullah Ankut’un Che Guevara’ya söylediği gibi “Ancak kendisini çok büyük bir insanlık kavgasına bütün benliğini adamış, insanlar ancak güçlü bakabilir”. Mustafa Kemal’in bakışları da o yüzden çelik’ten bir irade içindeydi. Bu çelikten irade yok olmayacak. İşte bugün milyonlar geldi buraya. Mustafa Kemal’in kendisinin de söylediği gibi, “Beni görmek, behemehâl yüzümü görmek değildir”, onu anlamak için illa Anıtkabir’den içeri girmek gerekmiyor. Ama “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözü için mücadeleden vazgeçmemek gerekiyor. Bizde bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Her ulusal günde, her bayramda, her bağımsızlık gününde bu sloganı yükseltmeye devam edeceğiz.”

“Bağımsızlık Bizim Karakterimizdir”, “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” sloganları eşliğinde açıklamamız bitti.

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz