Alim Öğretmen’in katili Tayyipgiller hesap verecek!

04.11.2013
594
A+
A-

Bir öğretmen daha… Bir can daha bu kokuşmuş düzene kurban gitti.

Alim Öğretmen 33 yaşındaydı. Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden mezun olmuştu. Aydın’ın Kuyucak ilçesindendi. 8 yıldır atama bekliyordu. Emekli öğretmenlerin evladı olan Alim Koç 6 gündür kayıptı. Ağabeyi Âdem Koç, onun cansız bedenini portakal bahçesinde buldu.

Alim Öğretmen, şah damarını ve bileklerini keserek son vermişti hayatına. “Hâlâ atanamadın mı?”lara, “Atanamazsan nasıl evleneceksin?”lere, “Demek ki yeterince çalışmadın ki kazanamadın.”lara da son vermişti. Ona göre bu bir kurtuluştu.

Tayyipgiller’in politikaları sonucu sayısı her sene katlanarak artan Ataması Yapılmayan Öğretmenler, maalesef bu çıkmaza giriyorlar. Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu’nun verdiği bilgiye göre, sadece 4 yılda tam 38 öğretmen arkadaşımız girdiği bunalım sonucu yaşamına son verdi.

Bu acımasız tablonun, ya da kelimenin tam anlamıyla katliamın sorumlusu, Tayyipgiller’in siyasi planda temsilciliğini yaptığı vurguncu, soyguncu, eğitimi ve öğretmenini asla önemsemeyen Parababaları düzenidir. Tayyip Erdoğan ve onun Milli Eğitim Bakanları, her akıllarına estiklerinde, “Her mezun öğretmen atanacak diye bir şey yok.” buyurmaktadırlar. Bu kadar da pişkin ve utanmazlar!

Artık bu haberleri görmek hepimizin canını fazlasıyla acıtıyor, yaşadığımız acıyla birlikte öfkemiz de büyüyor. Ölüm değil çözüm istiyoruz. Ve tek çözümün mücadeleyi yükseltmek ve örgütlenmek olduğunu adımız gibi biliyoruz. Bu ölümlerin hesabı da ancak böyle sorulacaktır! 04.11.2013

 

Kurtuluş Partili

Eğitim Emekçileri

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz