Ali İsmail Korkmaz’ı mücadelemizde yaşatacağız!

10.07.2013
482
A+
A-

Bu sabah yürekleri dağlayan bir acı haber daha aldık. Saldırıya uğradığında oğlunun üzerinde olan kırmızı montunu giymiş ve hiç çıkarmamış olan bir annenin feryadı, görüntüleri insan olan ve vicdan taşıyan herkesi isyan ettirdi.

Eskişehir’de 2 Haziran’da yapılan  Gezi Parkı destek eyleminde polisin sıktığı biber gazından kaçtığı ara sokakta, sivil 5-6 kişinin saldırısına uğrayarak beyin kanaması geçiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz kardeşimiz, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

“Kindar ve dindar nesiller yetiştireceğiz”,  “polise emri ben verdim”, “camiye ayakkabıyla girdiler, içki içtiler” diyen din tüccarı Tayyip ve şürekası bu cinayetin baş sorumlusudur.

İnsani hiçbir değer taşımayan bu din tüccarları; sömürüsüz, insanca, kardeşçe, özgürce yaşanacak bir ülke için 27 Mayıs’tan bu yana mücadele eden insanlarımıza karşı her türlü insanlık dışı yöntemi kullandılar.

Önce gaz bombaları, biber gazları, plastik mermiler… Yetmedi; öldürdüler, tutukladılar, gözaltına aldılar… Biliyorlar ki bu halk artık korkusuz ve kararlı. Benzerleri gibi tarihi çöplüğüne gönderilmemek için sinsice,  korkakça, acizce davranıyor, Tayyipgiller.

Ama ne etseler boş;  Tayyipgiller ve yandaşları er geç bu zulümlerinin, bu katliamlarının hesabını verecekler.

Ali İsmail Korkmaz son mesajında;  “Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın adi hükümet” demişti. Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük gibi Ali İsmail Korkmaz kardeşimiz de mücadelemizde yaşayacak, ideallerini mutlaka gerçekleştireceğiz!

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

 

GENEL MERKEZİ

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz