AKP’giller’in Seçim Bürosuna dönüşen YSK, bu ülkenin en Vatansever, en Halksever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi’ni Tam Kanunsuzluk yaparak, bir kez daha seçimlere katılacak partiler arasında göstermiyor

13.01.2022
314
A+
A-

 

“Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yapılacak ilk seçimlerde seçime katılma hakkına sahip olan partileri açıkladı. YSK’ye göre 24 siyasi parti, yapılacak seçimlere katılabilecek yeterliliğe sahip olarak belirlendi.”

Kamuoyuna böyle yansıdı YSK’nın bu açıklaması. Ve gerçek Muhalefet Partisi olan, Halkımızın HKP’li Dayı’sının Partisi HKP bir kez daha yapılacak ilk seçimlerde, seçimlere girecek partiler arasında gösterilmiyor. Üstelik Partimiz Seçim Mevzuatında yer alan bütün yasal koşulları sağladığı halde bu hakkı, bir kez daha hukuksuz ve kanunsuz bir şekilde çiğneniyor.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimlere, daha sonra da 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi ile 1 Kasım 2015 tarihindeki Milletvekili Erken Seçimlerine 550 milletvekili adayı ile katıldı Partimiz. Katıldığımız bu seçimlerdeki örgütlendiğimiz İl sayısı da 44’tür.

Partimiz; Haziran 2015 seçimlerinde 60 bin 396 oy ve binde 1.3 oy oranı ile 20 parti arasında 11’inci parti olurken, aynı yıl Kasım’da tekrarlanan seçimde ise oylarını artırarak 83 bin 57 oy ve binde 1.7 oy oranı ile 16 parti arasında 9’uncu parti olmuştur.

Partimiz Ocak 2022 tarihi itibarıyla 58 il ve bu illere bağlı ilçelerin üçte birinde örgütlerini kurmuştur ve kurulduğu 15 Haziran 2005 yılından bugüne de 4 kez Büyük Kongresini gerçekleştirmiştir. Yani seçim yasalarında öngörülen bütün yasal koşullar sağlanmış olmasına rağmen Partimizin seçimlere girmesine engeller çıkartılıyor.

Seçimlere girebilmek için Seçim Mevzuatında başka koşul aranmazken, Partimize reva görülen bu uygulamanın adı “Tam Kanunsuzluk”tur ve bu bir suçtur.

Gerçek muhalefeti, hiç çekinmeden, yalpalamadan, kıvırmadan, korkmadan, oy kaygısı gütmeden, lafını esirgemeden, sonunu düşünmeden cepheden Halkın Kurtuluş Partisi yaptığı için Tam Kanunsuzluk HKP’ye işletiliyor.

AKP’giller’in bütün hukuksuzluklarını, kanunsuzluklarını, yolsuzluklarını, vurgunlarını, yaptığı suç duyurularıyla, açtığı davalarla kayıt altına aldırdığı için Partimize bu uygulama reva görülüyor.

Genel Başkanımız Nurullah Ankut’un, her iki seçimde de yaptığı toplamda 40 dakikalık konuşma ile AKP’giller ve Reisini teşhir etmesi, üstelik Halkımızın anlayacağı dilde, aynı mahallesinin insanıymış gibi teşhir etmesi, AKP’giller’i darmaduman edip yere sermesi, Partimizin üyelerinin, Milletvekili adaylarımızın bu teşhiri bütün yurda yayması, bize karşı işletilen Tam Kanunsuzluğun nedenidir.

Partimize özel bu uygulamanın arkasında yatan temel neden; AB-D Emperyalistlerine ve yerli satılmışlara karşı üç temel ilkeyi mücadelemizin merkezine koymamızdır. İlk Genel Başkan’ımız, İkinci Kurtuluş Savaşımızın Önderi Hikmet Kıvılcımlı’nın teorik ve pratik önderliğinde:

  • Uluslararası Emperyalistler Cephesine-ABD, AB Emperyalistlerine karşı Antiemperyalist mücadeleyi,

2-  İnsanlığı Ortaçağ Karanlığına götürmeye yeminli Ortaçağ Karanlığına karşı, Tefeci-Bezirgân Sermayeye ve temsilcilerine karşı Antifeodal mücadeleyi,

3-  Milletlerin eşitliğinin, halkların kardeşliğinin savunulması demek olan Antişovenist mücadeleyi hiçbir dönemde bırakmadık.

Kendilerine birçok misyon yükleyen hareketler, gruplar, partiler bu üç ilkeyi aşındırırken, bu üç ilkeden uzaklaşırken, biz bir milim bile sapmadık. İşte o yüzden ellerindeki devlet gücünü devreye sokarak bize karşı bu zoru kullanıyorlar.

Ama bir şeyi unutuyorlar: Biz korkmayız, yılmayız, sinmeyiz. Ne yapar ne eder Devrimci Soluğumuzu Halkımıza ulaştırırız.

YSK’nin 2022 yılı için yayımlamış olduğu bu karara karşı da bütün hukuki süreçleri işleteceğiz. Bize özel olarak uygulanan, yasada yeri olmayan dayatmalara, Tam Kanunsuzluğa karşı mücadelemizi her alanda vereceğiz.

AKP’giller ve Reisi ne yaparsa yapsın, partimizin geniş halk kitleleriyle buluşmasına engel olamayacak. Her geçen gün daha fazla sayıda insanımız bizi anlıyor, bize ulaşıyor.

Bakıyor ve görüyor Halkımız kim cesaret vatanına sahip, kim “Vatan aşkını söylemekten ve gereğini yapmaktan korkar hale gelmektense ölmeyi yeğliyor”, kim bıkmadan korkmadan, yılmadan, kararlıca, inançlarından, inandığı davasından, onurundan en ufak taviz vermeden Ortaçağcılığa karşı mücadele ediyor.

Halkımız bakıyor, görüyor, anlıyor ve diyor ki: “Evet UMUT HKP’de…”

13.01.2022

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz