AKP’giller, Reisleri ve Savcılar, Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut’u yargılayacağız derken, onun tarafından yargılanmaktan hoşlanır oldular galiba…

17.02.2023
232
A+
A-

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’a verilen toplamda 11 yıl 8 aylık ceza AKP’giller’i tatmin etmemiş olacak ki bu kez de trollerinden birine CİMER’e yaptırdıkları şikayet üzerine derhal harekete geçen bir savcının talimatıyla Üsküdar Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubeye davet edildi Genel Başkan’ımız.

“Davete icabet etmemek olmaz” diyerek Parti Avukatlarımızla birlikte 16.02.2023 günü davet edilen yerde olan Genel Başkan’ımız bir kez daha AKP’giller’i yargılama fırsatını layıkıyla değerlendirdi elbette.

Suç isnadı TCK 299 ihlali, deniyor talimatta ama daha sonra da “her ne kadar TCK 299 ihlali olsa da…” denilerek suç isnadının ne olduğu bile somut olarak belli olmayan savcılık yazısına, Partimizin sosyal medya hesaplarından paylaşılan, Genel Başkan’ımıza ait olan olmayan onlarca yazı ek yapılmış.

Hangi yazıda ne şekilde (hangi ibarelerle) TCK’nin hangi maddesi ihlal edilmiş, belli değil…

Ama buna rağmen, dedik ya: Türkiye Devrimi’nin teorik-pratik yılmaz Savaşçısı Nurullah Efe Ankut, fırsatı yakalamış bir kere; affeder mi hiç…

Kendisinin yazdığı yazmadığı, talimatta ek yapılan tüm yazıları üstlenerek konusu itibarıyla en belli başlılarından hareketle AKP’giller’i ve savcılarını bir kez daha yargıladı:

“Savcı Kardeş! Hakaret mi arıyorsun? Ne dedi Tayyip deprem felaketinin üçüncü gününde, yanına iki de asker alarak? ‘Deprem bölgesine asker gönderilmedi diyenler çok net söylüyorum, Namussuzdur! Şerefsizdir!’ İşte hakaret budur.

“Biz Şövalyeyiz! Alpiz! Gaziyiz! Biz düşmanlarımıza bile hakaret etmeyiz. Çünkü o zaman kendimizi küçültmüş oluruz. Biz siyasi literatüre, argümanlara, terminolojiye uygun siyasi eleştiriler yaparız. Hakaret aciz insanların işidir. Bizim yazılarımızın hiçbir yerinde hakaret içeren tek sözcük bulamazsın” şeklindeki girişten sonra;

Ege’de 20 Adamızın Yunanistan’a peşkeş çekilmesinden; binbir suça batmış AKP’giller’in işlediği suçlar nedeniyle haklarında yaptıkları 600’ün üzerinde şikayetle ilgili hiçbir inceleme yapmadan derhal ‘işleme koymama’ kararı verilmesinden; Kaşıkcı cinayet dosyasının Suudi’ye teslim edilmesine şerh düşen Hakim ile İmamoğlu davasında emredilen cezayı veremeyeceğini söyleyen Hakimin sürgüne çarptırılmasıyla Yargının içler acısı durumundan, Tayyip’in Testereci (Kaşıkçı cinayetindeki canavarlığı nedeniyle takılan lakap) Prens Salman karşısındaki ezik duruşundan bahisle AKP’giller’i bir kez daha teşhir etti, yargıladı.

Genel Başkan’ımızın vekilleri de, hangi yazıda hangi ibarelerle suç isnat edildiğinin belli olmadığı için KYOK verilmesi gerektiği; AİHM’nin Şorli kararıyla TCK 299’un artık mülga edilmesi gerektiğini, ayrıca Tayyip’in Anayasaya madde 101’e göre geçerli bir 4 yıllık yüksekokul diploması olmadığı için Cumhurbaşkanı olamayacağı, dolayısıyla böyle bir suç isnadında bulunulamayacağını; TCK 299’un ihlali gerekçesiyle 200 binin üzerinde soruşturma, 10 binlerce kovuşturma ve binlerce cezayla Türkiye’nin dünya rekoru kırdığı, savcıların da bu rekordaki katkılarını savcının bir düşünmesi gerektiğini eklemişlerdir.

Genel Başkan’ımızın ağzından bir kez daha tekrarlayalım:

“Biz Yargılanamayız! Bizi yıldıramazsınız! Ancak biz yargılarız!”

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

17 Şubat 2023

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz