AKP Faşizminin geldiği son nokta: Öğrencilere “sınıfta başbakan aleyhine konuşan öğretmen var mı” sorgulaması

03.03.2014
454
A+
A-

03.03.2014 Pazartesi günü İstanbul Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okul idaresi öğrencileri dersten alarak şu soruları sordu:

– Ders müfredatının ve programın dışına çıkarak Hükümet çalışmalarını eleştiren bunları sınıf içinde tartışma konusu yapan öğretmeniniz var mı? İsmini yazınız. Hangi konularda tartışma yaptığını belirtiniz.

–  Ders müfredatının ve programın dışına çıkarak Başbakanın yaptığı çalışmaları eleştiren, bunları sınıf içinde tartışma konusu yapan öğretmeniniz var mı? İsmini yazınız. Hangi konularda tartışma yaptığını belirtiniz.

–  Ders müfredatının ve programın dışına çıkarak siyasi konular açan, çeşitli şekillerde siyasi taraf olup propaganda yapan öğretmeniniz var mı? İsmini yazınız. Hangi konularda tartışma yaptığını belirtiniz.

İşte bu durum AKP faşizminin geldiği noktayı gözler önüne seriyor. 75 öğrenci bu sorulara yazılı cevap vermeleri için Okul idaresi tarafından sorgulandı. Yani Tayyipgiller’in Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulları artık muhbir yetiştiren kurumlara dönüştürülmek isteniyor. Tayyipgiller yaptıkları hırsızlıkları, yolsuzlukları kapatmak için artık eğitim kurumlarını bile faşizan uygulamalarına alet ediyor. Gencecik çocuklar jurnalciliğe yönlendiriliyor. 

Ne yaparlarsa yapsınlar Tayyipgiller kendilerini bekleyen sondan kurtulamayacaktır. Kurtuluş Partili Eğitim Emekçileri olarak okullarımızda yaşanan bu tür faşizan uygulamaların takipçisi olacağız!

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz