ABD’ye “dost” diyen kesinkes Türkiye’ye düşmandır!

25.08.2018
731
A+
A-

Ey Amerikan uşakları!

Ey “Amerika bizim müttefikimizdir, dostumuzdur, ortağımızdır” diyen, tepesinden tırnağına kadar ihanete batmış burjuva siyasetçileri!

Ey “Türkiye Batı İttifakından kopmamalıdır” diyen Amerikancı sözde aydınlar, sözde akademisyenler!

Ey NATO’cu hainler!

Biz Gerçek Devrimciler, 1945’ten beri Türkiye’nin en büyük düşmanı Amerika’dır, diyoruz, ona karşı savaşıyoruz.

Sizse Amerika’yla, onun ajan örgütleriyle, CIA’sıyla, TUSLOG’uyla ve ipleri yine CIA’nın elinde olan, onun Kontrgerilla’sıyla, Süper NATO’suyla, Gladyo’suyla el ele, omuz omuza bize karşı savaşıyorsunuz.

Ey utanma arlanma bilmeyen, ardamarı çatlamışlar!

Ey hain kere hainler!

Ey vatan satıcılar!

Bizlerin dediklerine güya inanmıyorsunuz. “Bunlar komünist işte, elbet böyle diyecekler.”, diyerek işi geçiştiriyorsunuz.

Bakın, ey utanmayı arlanmayı kaybetmiş, ardamarı çatlamışlar. Bizim 1945’ten bu yana anlatmaya çalıştığımız gerçeği, ABD Emperyalist Haydudunun bir temsilcisi nasıl açıkça dile getiriyor:

“Aslında bizim müttefiklerimiz yoktur. Uşaklarımız vardır ve iyi bir uşak da kendisine söyleneni yapar. İyi bir uşak gibi davranmaya yanaşmazsa büyük bir sopa çıkarırız ve onu tehdit ederiz.” (https://www.rt.com/usa/436713-s400-turkey-allies-warning/)

Kimmiş bu açık ve kesin itiraflarda bulunan?

ABD’nin eski bir diplomatı olan Jim Jatras

Şimdi, Türkiye de aynen bu diplomatın çerçevesini belirlediği kapsam içinde midir?

Aynen öyledir…

Biz bugüne kadar ne dedik hep?

ABD’nin dünyada sadece üç müttefiki vardır:

1945 öncesinin emperyalizmin dünya jandarması İngiltere.

Hatırlanacağı gibi 1945’ten sonra bu jandarmalık görevini, ekonomik ve askeri gücünün ağırlığından dolayı ABD Emperyalistleri devralmıştır. Gönüllü bir görev değişimi olmuştur aralarında.

İki; ABD Haydut Devletinin Ortadoğu’daki ileri karakolu ya da bekçi köpeği ya da petrol bekçisi Siyonist İsrail Devleti.

Üç; bu haydudun kuzey komşusu, emperyalist Kanada

Onun dışındakiler, dedik, bütünüyle uşak kategorisindedir, piyon kategorisindedir. Bunların hiçbir söz hakları ve bağımsız davranışları olamaz.

Emperyalist Çakal ve müttefiki AB Emperyalistleri Ortadoğu’yu cehenneme çevirirken, Kaçak Saraylı Tayyip önce afalladı bir. “Yahu ne oluyoruz?”, dedi. “NATO’nun Libya’da ne işi var?”, dedi; ama Çakal Devletin o zamanki şefi Obama kesin buyruğunu tekrarlayınca anında hizaya geçip “Tamam ya, biz varız bu işe”, dedi. Üstelik de Libya’yı tarumar edecek emperyalist ordunun ana karargâhı da İzmir’deki NATO üssü olsun, dedi.

Suriye için de aynı durum söz konusu oldu, hatırlanacağı gibi.

Ne demişti Tayyip 2011 başlarına kadar?

“Biz Beşşar Esad’la kardeşten de ileriyiz.”

Fakat yine kesin buyruk tekrarlanınca, anında tornistan yapıp “Gelin elbirliğiyle Suriye’yi imha edelim, biz de Emevi Camii’nde Cuma namazı kılalım”, demeye başladı.

 

Saygıdeğer arkadaşlar;

İşte böyle bunlar…

Bunları devşiren, organize eden, partileştiren, iktidara getiren ve 16 yıldan beri orada tutan ABD Emperyalist Haydutları olmuştur. Bunlar da onların buyrukları doğrultusunda sadece komşu İslam ülkelerini değil; Türkiye’yi de, Laik Cumhuriyet’i de, yargıyı da, orduyu da, eğitimi de yerle bir etmişlerdir.

Bunlarla ancak Vahdettin’ler, Damat Ferid’ler, Said Molla’lar yarışabilir, ihanet yarışında…

Fakat geçmiştekilerin sonunun geldiği gibi, onların hesaba çekildiği gibi, bunların da sonu gelecek, bunlar da hesaba çekilecekler. Bundan kimsenin kuşkusu olmamalıdır!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

25 Ağustos 2018

Nurullah Ankut

HKP Genel Başkanı

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz