AB-D Emperyalizminin İşbirlikçisi Ortaçağcılar; Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü Yıldönümü Kutlamalarını Halka Yasaklayamazlar

05.02.2015
606
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Valiliğinin 31.12.2014 tarihli bir genelgesi ortaya çıktı. Bu genelge ile Valilik; Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yıldönümünde; 18 Mart ve 24-25 Nisan 2015 günlerinde Mehmetçik Abidesi’nin bulunduğu Gelibolu Yarımadası’nın ziyaretçilere kapatılacağını açıklamakta..

Çanakkale Valiliği; yaptığı rezaletin farkında olacak ki, yazının girişinde Çanakkale Zaferine “övgü”ler düzmekte.  “Çanakkale Savaşları’nın 100. Yıldönümü ilimizde büyük coşku ili kutlanacaktır.” demekte.

Ancak hemen altında ise; Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Valilikin koordinasyonunda hazırlanan tören programları çerçevesinde;

“18 Mart 2015 tarihinde Mehmetçik Abidesi’nin bulunduğu bölgenin ziyaretlere kapatılacağı,

“24 Nisan 2015 tarihinde Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı bölgesi halkın ziyaretine kapatılacağı,

“25 Nisan 2015 günü ise tören yapılacak bölgelere ziyaretçiler alınmayacağı açıklanmaktadır.

Böylece yasak bölge büyütülmektedir.

Neymiş; T. Erdoğan’ın ev sahipliğinde yapılacak törenlere  yurtdışından gelecek konuk sayısında artış olacakmış..

İyi de törenlere yurtdışından binlerce-on binlerce insan mı geliyor ki?

Bundan önceki yıllarda da dışarıdan törenlere gelenler oluyordu. Halkımız da Çanakkale Zaferi’ni akın akın kutluyordu.

Peki, bu yıl niçin yasaklıyorsunuz?

Çünkü sizler; Halktan korkuyorsunuz.

Çünkü sizler; aslında Çanakkale Zaferi’ne düşmansınız. Bu zafer kutlamaları sayesinde, Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın Emekçi Halklarımızın bilincinde canlanmasını istemiyorsunuz.

Dahası sizler, Çanakkale Zaferi’nin Kahraman Komutanı Mustafa Kemal’e ve O’nun kurduğu Cumhuriyet’e de karşısınız.  Çünkü siz; Vahdettin’lerin,  Sait Molla’ların, Ali Kemal’lerin torunlarısınız.

Davet ettiğiniz “konuk”ların büyük çoğunluğu, 1915’de Çanakkale önlerine gelen ve Boğazı geçebilselerdi İstanbul’u dolayısıyla tüm ülkemizi işgal etmek isteyen Batılı Emperyalistlerin temsilcileridir.

Oysa Çanakkale Zaferi; Mazlum Ulusların Emperyalistlere Karşı İlk Zaferidir.

Bu nedenle Çanakkale Zaferi Kutlamalarını Halka yasaklayamazsınız. Bu “yasağı” tanımıyoruz.

Bilindiği gibi Partimiz, yıllardan beri her yıl 18 Mart’larda Çanakkale’de Alternatif Kutlamalar düzenlemektedir. Çanakkale Zaferi’ni; “mezarlarından kalkıp gelen evliyaların kazandığı” yalanını yayan Ortaçağcı gericilere karşı, Zaferin sınıfsal, askeri ve tarihsel özelliklerini, Mazlum Halkların Batılı Emperyalistler karşısındaki destansı direnişlerini anlattık Halkımıza… Bu yıl da anlatacağız.

Halkın Kurtuluş Partisi; geçmişte nasıl Çanakkale’ye gitmişse bu yıl da aynı şekilde 18 Mart’ta Çanakkale Zaferini Kutlamaya gidecektir.

Yasaklamalar, engeller bizleri yolumuzda döndüremeyecektir.

Varsın bundan gayrısını halkından korkanlar düşünsün.

05.02.2015

 HKP GENEL MERKEZİ

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz