9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu işgalci emperyalistlere vurulan son darbedir!

08.09.2018
571
A+
A-

9 Eylül 1922 İzmir’in Kurtuluşu

“Geldikleri gibi gidecekler” denmişti, geldikleri gibi gittiler!

9 Eylül 1922 günü İzmir’de denize dökülen emperyalist çakallar bugün bize ait olan Ege Adalarını işgal ederek askeri yığınak yapıyorlar.

Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızda denize döktüklerimiz, yeni müttefikleriyle Büyük Ortadoğu Projesi’ni hayata geçirmek için Ortadoğu’yu kana bulamaktadırlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar örgütlü güçler yenilmez.

Ortadoğu’da yurtseverler Birinci Kurtuluş Savaşı’mızda verdiğimiz mücadelenin benzerini Suriye topraklarında vermektedirler. Halkın ve önderliğin kararlı mücadelesi ile eli kanlı baş haydut ABD Suriye’de yenilgiye uğramaktadır. Emperyalistler girdikleri ülkelerde en gerici güçlerle ittifak yaparlar gerçeğini Suriye’de de görüyoruz. El Nusra, ÖSO, Heyet Tahrir Şam, IŞİD örgütleri emperyalistlerin vurucu gücü olmalarına rağmen İdlib’te sıkışmışlardır. Nasıl Türkiye topraklarında gericiler Birinci Kurtuluş Savaşı’mızda emperyalistler ve uşağı Vahdettin’in yanında yer aldıysa Mustafa Kemal ve askerlerine karşı, onlar da Suriye’de vatan topraklarını işgal eden emperyalistlerin yanında Esad’a karşı gerici ittifakta yer aldılar. Onlar da geldikleri gibi gidecekler. Büyük Ortadoğu Projesi mutlaka yırtılacaklardır. Çünkü Birleşik Örgütlü Güçler yenilmez.

Kuvayımilliyeciler emperyalistleri nasıl yendilerse Ortadoğu’da da yurtseverler uyanış kıvılcımlarını çakmaya başlamıştır. Irak-Basra’da halk; ABD topraklarımızdan gitsin diye savaşmaya başladı. Yemen’de mücadele devam ediyor.

ABD Emperyalizminin Ortadoğu’daki kaması İsrail’e karşı Hamas ve Filistinliler mücadele vermektedir. Kudüs’e elçilik açmayı düşünen Paraguay kararından vazgeçmiştir. İsrail işgal altında tuttuğu Golan Tepeleri’nde zorlanmaya başlamıştır.

ABD ve İsrail’in Ortadoğu politikası çökmeye başlamıştır. Antiemperyalist ve Antisiyonist uyanış Suriye’nin kararlı davranışından güç almaktadır.

Ortadoğu’daki ABD Emperyalizminin oyunu bozulacaktır. Büyük Ortadoğu Projesi engellenecektir. Birinci Kurtuluş Savaşı’mızda nasıl zafere ulaştıysak örgütlü mücadelemizle, İkinci Kurtuluş Savaşı’nı da başaracağız. Topraklarımızda süregelen baskı ve zulme karşı direniş mutlaka kök salacaktır.

Halkımız işsizlik ve pahalılık cehennenimden kurtulmak için mücadele etmek zorundadır. Emperyalist uşaklarının iktidarında Tefeci-Bezirgan Sermayenin siyasi temsilcileri, militan kadrolarını devlet kademelerine doldurmaktadır. Tarikatlar iktidarda, İlim Yayma Cemiyeti kadroları bakan yardımcılıklarını ele geçirmektedir. Topraklarımız rant çevrelerine peşkeş çekilmektedir. Yeraltı ve yerüstü servetlerimiz yağmalanmıştır, yağmalanmaya devam etmektedir. AKP’giller’in ve sermayenin özelleştirme politikasına karşı kamulaştırma yapılarak topraklarımız ve zenginliklerimiz halkın olacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

AKP iktidarında Yunanistan’a peşkeş çekilen 18 Ege Adası ve bir kayalığa el konacaktır. Yurtseverler nasıl 9 Eylül’de Yunan maskeli Batılı Emperyalistleri denize döktülerse, günümüzde Yunanistan da işgal ettiği Ege adalarından böyle kovulacaktır.

Akdeniz’de Kıbrıs çevresinde AB-D Emperyalistleri ve Siyonistler Kıbrıs Rum Yönetimi ile işbirliği yaparak güneyden Türkiye’yi kuşatmak sevdasındalar. Parsellere ayrılan Akdeniz’de doğalgaz arama ruhsatı alan şirketleri AB Emperyalizmi desteklemektedir. Buna izin verilemez. Akdeniz’deki doğalgaz kaynaklarında Türkiye ve KKTC’nin de payı vardır. Emperyalistlere peşkeş çekilemez. Yunanistan’ın işgal etttiği Ege Adaları gibi oldu bittiye getirilemez. Türkiye Halklarının çıkarları doğalgaz kaynaklarına sahip çıkmaktan geçer. Akdeniz ABD ve AB gölü olamaz.

Görüldüğü gibi Yeni Sevr tehdidi devam etmektedir. 9 Eylül’de denize dökülen emperyalist destekli Yunanistan ders almamış ve yeni oyunlar peşine düşmüştür.

96 yıl önce Mustafa Kemal önderliğinde dişiyle, tırnağıyla savaşan halkımız, bugün de emperyalistlere ve Yerli Satılmışlar Cephesine karşı Hasan Tahsin’in 15 Mayıs 1919’da İlk Kurşunu sıktığı ruhla, HKP önderliğinde mücadele edecek ve bunları bir daha geri gelmemecesine Tarihin çöplüğüne atacaktır. Türkiye Halklarının gerçek devrimci partisi HKP; bu emperyalist oyunu bozacak ve halkın iktidarını kuracaktır.

İkinci Kurtuluş Savaşı’mızın zafere ulaşmasıyla topraklarımızda, Akdeniz ve Ortadoğu’da barış rüzgârları esecek, halklar özgür olacaktır. 9 Eylül 2018

9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Kutlu Olsun!

Haklıyız, Başaracağız. Yeneceğiz!

HKP İzmir İl Örgütü

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz