5’inci Kurtuluş Partisi Gençlik Kampı İzmir Yamanlar-Karagöl’de gerçekleştirildi

20.07.2012
684
A+
A-

Her geçen gün doğadan uzaklaştığımız, büyükşehirlerin yoğun temposunun akışında boğulduğumuz bir dönemde rahat bir nefes almak, doğayla iç içe günler geçirmek için, her yıl düzenlediğimiz Kurtuluş Partisi Gençlik Kampı, bu yıl İzmir, Yamanlar-Karagöl’de 20-21-22 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ne kadar da güzeldi Karagöl… Bol oksijenli bir çam ormanı, baldan tatlı meyve ağaçları, buz gibi akan pınarları, engin yamaçların arasında gizlenmiş durgun gölüyle insana huzur veren Karagöl…

Doğada yaşamın koşullarını öğrenmekle birlikte, kolektif yaşam provasını gerçekleştirdiğimiz, yoldaşlık ilişkilerimizi geliştirdiğimiz ve daha da yoldaşlaştığımız Kampımız; Türkiye’nin dört bir yanından gelen yoldaşlarımızın bir arada kamp alanına hareket edip, çadırlarımızı kurmamızla başladı.

Bir amacı da gençliğin sorumluluk duygusunu pekiştirmek olan Kampımızda doğada yaşayabilmek ve uyum sağlamak için öncelikle yemek ekibi, ateş ekibi, su ekibi ve gece nöbeti ekipleri gibi ekipler kuruldu. Bir yandan verilen görevlerin kardeşçe yapıldığı Kampımızda, kolektif davranışların sınandığı oyunlar oynadık, Halkların Kardeşliği adına Kürtçe, Türkçe, Arapça türküler söyledik, ekipler olarak tiyatro oyunları hazırladık, oynadık, su taşıdık, yemek yaptık, gece nöbetleri tuttuk, beraber üretip, paylaşmanın ve tüketmenin pratiğini yaşadık.

Tabii Kampımızın bir amacı da Parababaları tarafından gün geçtikçe kafaları boşaltılan, siyasetten uzaklaştırılan gençliğimizin bilinç düzeyini artırmak ve sınıflar savaşında yerlerini almalarını sağlamaktı. Bunun için üç gün boyunca eğitim seminerleri yapıldı.

İlk semineri, Merkezi Gençlik Komitesi Üyesi ve İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina Yoldaş“Gençlik Örgütlenmesi ve Devrimci Kişilik” başlığı altında sundu.

Pınar Yoldaş, özellikle, ilk defa bizlerle tanışan arkadaşların ilgisini de çekebilecek bir üslup kullanarak, Devrim Ustaları ve Önderleri Marks-Engels, Lenin, Hikmet Kıvılcımlı, Fidel Castro, Ernesto Che Guevara, Ho Chi Minh ve Dimitrov’un hayatlarından örnekler vererek devrimci karakterin nasıl olması gerektiğini anlattı. Daha sonra gençliğin yapısını, özelliklerini anlatarak gençlik örgütlenmelerinin yollarından bahsetti.

İkinci semineri Devrimci Derleniş Gazetesi Eski Yazı İşleri Müdürü olan ve döneminde Ankara Hukuk Fakültesi Öğrenci Derneği Başkanlığı da yapmış olan Av. Ayhan Erkan Yoldaş verdi.

Erkan Yoldaş, Türkiye devrim hareketinin soy ağacını çıkartarak sol ortamımızdaki dağınıklık anarşisinin nedenlerini gözler önüne serdi. Böylece bizim 1920’lerde ne söylüyorsak bugün de arkasında olduğumuz ve bugünlere bölünmeden, yalpalamadan geldiğimiz; Sevrci Sahte Solun ise bölüne bölüne geldiği ve bir zamanlar savunduklarının zıttı görüşlere savruldukları bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Erkan Yoldaş son olarak kurtuluşun tek yolunun Hikmet Kıvılcımlı’nın düşüncelerini yaymak ve dövüştürmek olduğunu vurguladı.

Üçüncü semineri ise Partimizin Başkanlık Kurulu Üyesi Gürdal Çıngı Yoldaş verdi

 Çok somut ve vurucu kanıtlarla emperyalistlerin ve yerli satılmışların Ortadoğu ve ülkemizdeki kirli emellerini ve icraatlarını anlattı. Bugün Ortadoğu’da, özellikle Suriye’de gelinen durumun da bu emeller doğrultusunda bilinçli bir şekilde planlandığını ve adım adım uygulamaya konulduğunu anlattı. Artık gizlemeye bile gerek duymadıkları bütün planlardan Türkiye’nin de payını aldığını ve buna karşı mücadele bayrağını en yükseklere taşımamız gerektiğini vurgulayarak konuşmasını bitirdi.

Parti Yöneticisi Yoldaşlarımızın sunduğu akıcı, bilgilendirici seminerlere katılarak birçok konuda ufkumuzu geliştirdik.

Herkesin her şekilde eşit olduğu, eşit haklarla hareket ettiği Kampımızda, Sosyalist yaşam provasını yaparak yeni arkadaşlarımıza kolektif yaşamın nasıl olduğunu gösterdik. Bu çerçevede devam eden Kampımız, ayrılığın üzücülüğü, yoldaşlaşmanın sevinci, eşit yaşamın özlemiyle ve mücadele azmiyle son buldu ve gelecek yılkı Kampımızda buluşmak üzere Karagöl’e veda ettik.

Kurtuluş Partisi Gençliği

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz