Samimi CHP’li kardeş…

19.01.2018
838
A+
A-

Samimi CHP’li kardeş;

Bak, sorum çok net ve yalın. Tabiî cevabını kendine vereceksin…

Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını soykırımcılıkla suçlayan, dolayısıyla da Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mıza düşmanca bakan yönetici kadro, bir partinin tepesini tutmuş ise, o parti Atatürk’ün, İnönü’nün ve silah arkadaşlarının partisi olabilir mi?

Buna imkân ve ihtimal var mı?

“Var. Bizim için sorun değil”, diyor isen eğer; o zaman biz de sana deriz ki;

Kardeş, kusura bakma. Darılma ve alınma ama senin, Kaçak Saraylı Reis’in “hülooğğ”cularından, zihin yapısı olarak, mantık ve metot olarak zerrece farkın kalmamıştır…

Bak, kardeş…

İstanbul gibi, Türkiye’nin beşte bir nüfusuna sahip bir şehrimizin İl Başkanlığına getirilmiş olan kadın ne demiş bir tweetinde:

“Tarihte Bugün: Ermeni Soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz, 19:15’te Taksim’de”

İlgili arkadaşların bilebileceği gibi, bu Emperyalist Yalanı savunanlar, olayı 24 Nisan 1915’te başlatıyorlar, 1923’e kadar sürdürüyorlar. Yani Birinci Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı’mız onlara göre “soykırım yapma savaşı”dır, Ermenilere, Rumlara, Pontus Rumlarına, Süryanilere…

Dolayısıyla da, bu yalanı savunanlar Mustafa Kemal’le de, İnönü’yle de, Birinci Kuvayimilliye’yle de, Türkiye Cumhuriyeti’yle de sorunludurlar, daha da açığı, düşmandırlar, bizim geçmişimize ve Laik Cumhuriyet’e, onun önderlerine…

Şimdi böyle kişilerin yönetiminde olan bir partiye biz; “Ya bu CHP Atatürk’ün partisidir. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partidir”, diyebilir miyiz?

Kesinlikle diyemeyiz…

Sağlıklı düşünen hiç kimse böyle bir şey diyemez.

Peki, bu İl Başkanı kadın yalnız mıdır partide?

Hayır. En başta, en tepedeki Sorosçu Kemal’in de olaya bakışı bire bir aynıdır. Bunun kanıtını daha önce göstermiştik.

Daha önce de söyledik; bir de bu yeni İl Başkanına benzeyen Yeni CHP Milletvekili var, değil mi?

Kendi tanımıyla, Türkiye Ermenisi Selina Doğan

O da, bu Emperyalist Yalanı daha ayrıntılı ve daha şetteli biçimde savunmaktadır. Daha önce aktardık görüşlerini.

Sıfır oy getirisine sahip olmasına rağmen, bu Selina Doğan’ı İstanbul’dan milletvekili seçtirten kimdir?

Besbelli ki Sorosçu Kemal…

Yine, “TR 705” vardır, değil mi?

CIA’nın bağlantılı elemanı TR 705

O da bu Emperyalist Yalan konusunda aynı görüştedir.

Bir de Mustafa Kemal’e “Kefere Kemal” demekten kendini alamayan, böylesine azgın bir Mustafa Kemal ve Laik Cumhuriyet düşmanı, Ortaçağcı dünya görüşüne sahip Mehmet Bekaroğlu vardır, bu yalana tutkun…

Bu İstanbul İl Başkanı Seçimi üzerine yapılan tartışmalarda Canan Kaftancığlu’nu hararetle savunan Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş vardır. Bunlar da aynı yalana inanıyor olmalılar ki, Canan Hanım’ı böylesine heyecanla savunuyorlar.

Yine, savunan CHP sözcüleri var, değil mi?

Evet, arkadaşlar; özetçe, Yeni CHP’nin tepesini tutmuş Sorosçu Kemal ve avanesi, bu Emperyalist Yalanı büyük bir heveskârlıkla benimsemekte ve savunmaktadır. Dolayısıyla da, Mustafa Kemal’lerin, İnönü’lerin CHP’sine düşmandır. Tabiî aynı zamanda da Birinci Kuvayimilliye’ye ve Laik Cumhuriyet’e…

Zaten Sorosçu Kemal bir keresinde, “Biz 30’ların, 40’ların CHP’si değiliz”, diyerek kendilerinin Gerçek CHP’yle hiçbir ilgi ve benzerliklerinin olmadığını açıkça itiraf etmiş oldu.

Saygıdeğer arkadaşlar;

Bu Kuvayimilliye düşmanı, bu vatan ve millet düşmanı, bu ABD işbirlikçisi ekip içeride sadece ve sadece Kaçak Saraylı Reis’in AKP’giller’ine ve onların iktidarlarını sürdürmelerine hizmet eder. Halka ise zerre miktarda olsun olumlu bir hizmette bulunmaz.

Bu aynı ekip, dışarıda ise, sadece ve sadece BOP’un hayata geçirilmesine, dolayısıyla da ABD Emperyalist Hayduduna hizmet eder.

Bu, matematiksel kesinlikte bir doğrudur…

Bunlar haindirler, ABD işbirlikçisidirler, ABD piyonudurlar.

Sakın kanma bunlara!

Sakın bunların tepesini tuttuğu Yeni CHP’yi Gerçek CHP sanma!

Eğer bunlara kanarsan, sonun hüsrandır…

Bunlar CHP tepesinde durduğu müddetçe, Tayyipgiller iktidarı içeriden kolay kolay yıkılamaz. Bunların ihaneti sadece Tayyipgiller’e payanda olmakla kalmıyor. Bunlar, gerçek bir muhalefet cephesinin oluşumunun önünde de en büyük engeli ortaya çıkarmış oluyorlar.

Eğer bugün Tayyipgiller’in 15 yıldır süren vurgun ve ihanet iktidarına dur diyemiyorsak; bunun iki sebebinden birincisi Yeni CHP’nin gerçek devrimci muhalefet oluşumuna giden yolu tıkamış olmasıdır.

İkinci sebebi ise, devrimci ortamın ideolojik olarak iflas etmiş, çürümüş, bitmiş, mefta olmuş sözde sol hareketlerle ve Sevr’ci Sahte Soytarı Sollardan derleşik insanlarla dolu olmasıdır. Bunlar, devrimci ortamın zeminini öylesine dolduruyorlar ve kirletiyorlar ki, ayak basacak, üzerinde yol yürünecek temiz bir alan kalmamış oluyor.

Üstelik de, yeni nesiller bu çürümüş zombileri devrimci sanıyor, adam sanıyor, onlara kanıyor… Devrimciliğin de, onların yapıp ettiklerinden ibaret olduğunu sanıyor.

Oysa bunların yapıp ettiklerinin devrimcilikle zerrece ilgisi yoktur.

Ne yapıyor bunlar?

Amerikancı Yeni CHP’yle Amerikancı Kürt Hareketi’nin legal plandaki partisi olan HDP arasında salıncak siyaseti yapıyor. Bir kısmı HDP kuyrukçuluğu yapıyor, bir kısmı da Yeni CHP kuyrukçuluğu… Bazen de her ikisini birlikte yapıyor bazıları.

Bunların yaptığı, devrime ve Marksist-Leninist Teoriye, Türkiye İşçi Sınıfına ihanetten başka hiçbir şey değildir.

Oysa Gerçek Devrimciler, Proletaryanın Devrimci Siyasetini ve onun özgün mücadele hattını titizlikle belirlerler, gözleri gibi korurlar ve fedakârlıkla, heyecanla, kararlılıkla savunurlar.

Bunların, yukarıda andığımız Sahte Solların böyle bir hattı var mıdır?

Hayır, zinhar yoktur…

Böyle bir Devrimci Hattı sadece biz gerçek Devrimciler belirlemekte ve savunmaktayız. Ve o yolda bütün gücümüzle, durup dinlenmeksizin mücadele vermekteyiz.

Bir başımıza bu mücadeleyi vermekteyiz…

Tarih bize böylesine zor, çileli ama aynı oranda da onurlu bir görev vermiştir. Gururluyuz bu nedenle…

Gücümüz yetmiyor şu an, ihanetleri ve hainleri ortadan kaldırmaya. Ama gün gelecek, yetecek…

Halkımız eninde sonunda anlayacak bizi…

Kurtuluş Yolunun bu yol olduğunu, başka bütün yolların çıkmaz olduğunu eninde sonunda görüp kavrayacak.

En sonunda biz kazanacağız, bu yolda savaşanlar kazanacak. İşçi Sınıfımız ve Halkımız kazanacak.

Emperyalistler ve işbirlikçi hainler yenilecekler.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

19 Ocak 2018

Nurullah Ankut

HKP Genel Başkanı

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz