1 Mayıs’ta 1 Mayıs’ın Anavatanına, Taksim’e yürümek isteyen Partililerimize açılan haksız, hukuksuz davada, tüm üyelerimiz Beraat Etti! Taksim’de 1 Mayıs Engellenemez!

16.03.2021
568
A+
A-

1977’nin kanlı 1 Mayıs’ının 40’ıncı yıldönümü olan 2017 yılında, AKP’giller’in 1 Mayıs Alanı Taksim’i İşçi Sınıfına, Devrimcilere yasaklamasını kabul etmemiş, AKP’giller’in gösterdiği Bakırköy Pazar Çukuru’nda 1 Mayıs kutlamayı aklımızdan bile geçirmemiş ve  “Taksim’de 1 Mayıs Engellenemez” sloganlarımızla Beşiktaş’tan bayraklarımızla, pankartlarımızla, önlüklerimizle Taksim’e doğru yürüyüşe geçmiştik.

Ancak kolluk güçleri, yasadışı bir şekilde, içinde Parti Yöneticilerimiz ve Avukatlarımızın da bulunduğu 60 Yoldaş’ımızı hoyratça gözaltına almıştı. Yani AKP’giller, İşçi Sınıfına, Emekçi Halkımıza besledikleri kinlerini bir kez daha kusmuşlardı.

İşte 2017 1 Mayıs eylemimizden dolayı 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa muhalefet suçlamasıyla açılan ve İstanbul 25. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada tüm Yoldaşlarımız Beraat etti!

Böylece;

1 Mayıs’ı Taksim’de kutlama mücadelemizin haklılığı, meşruluğu bir kez daha kanıtlanmış oldu!

1 Mayıs’ı, 1 Mayıs’ın Anavatanı olan Taksim’de kutlamanın önünde hiçbir yasal engel kalmadı!

Bu kararla bir kez daha tescillenmiştir ki 1 Mayıs’ta kim Taksim’i yasaklamaya kalkarsa, engellemeye kalkarsa, o suç işlemiş demektir!

Haklarında hukuksuz bir şekilde dava açılan Yoldaşlarımız, Mahkemeyi de 1 Mayıs Alanına dönüştürdü ve Taksim’de 1 Mayıs’a engel olan AKP’giller’i, onun kolluk güçlerini yargıladı. Hukukçularımız bu davayı açanları ve açtıranları kendi yasaları ile yargıladılar ve sonunda bu davadaki haklılığımız bir kez daha kanıtlandı.

Bu açılan ne ilk davaydı, ne de son dava olacak hakkımızda…

1 Mayıs Alanı Taksim İşçilere, Emekçilere yasaklandıkça bizim de Taksim ısrarımız, Taksim mücadelemiz sürecektir. Türkiye’de 1 Mayıs Mücadelesi demek, Devrim Şehitlerimizin kanıyla sulanmış olan Taksim Mücadelesi demektir.

Taksim Mücadelesinden bağımsız bir 1 Mayıs düşünülemez! Eğer düşünülüyorsa, bu korkaklıktır, uzlaşmacılıktır, işbirlikçiliktir, Türkiye İşçi Sınıfına ihanettir!

İşte bu yüzden hem alanlarda hem Mahkemelerde “Taksim 1 Mayıs Alanıdır!” sloganlarımızı haykırmaya devam edeceğiz. İşçi Sınıfımız yeniden 1 Mayıs’ın Anavatanına kavuşuncaya dek mücadeleye devam edeceğiz!

Namuslu Şairimiz Ahmet Arif’in söylediği gibi “Bu, namustur Künyemize kazınmış…” Namusumuz mücadelemizdir, kararlılığımızdır, namusumuza halel getirmeyeceğiz!

Ve Türkiye Devrimi’nin Önderi, Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın söylediği gibi; “Vatan aşkını söylemekten korkar hale gelmektense ölmek yeğdir!” 

Yaşasın 1 Mayıs!

Taksim Vatandır!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

16 Mart 2021 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz