Savaş Köpeği ABD Emperyalistleri öğrenecek Yerli Hainler öğrenecek Yiğit Maduro Yoldaş’ın arkasında kenetlenen Venezuela Halkı ile baş edilemeyeceğini

07.08.2017
699
A+
A-

Savaş Köpeği ABD Emperyalistleri öğrenecek

Yerli Hainler öğrenecek

Yiğit Maduro Yoldaş’ın arkasında kenetlenen

Venezuela Halkı ile baş edilemeyeceğini

Hazmedemediler ABD ve AB Emperyalistleri, Maduro Yoldaş’ın seçim zaferini. Ellerinin altından kayıp giden Venezuela topraklarına ve petrolüne Venezuela Halkının sahip çıkmasına dayanamadılar. Chavez Yoldaş’ın emaneti Bolivarcı Devrim’i bu yiğit Halkın sahiplenmesini, kaybetmemek için direnmesini sindiremediler. Venezuela Halkına, Tarihine ihanet eden işbirlikçilerinin gücünün azalmasını, gün geçtikçe gözden düşmelerini kaldıramadılar, bu kadarı çok ağır geldi insan soyunun en büyük düşmanlarına.

Venezuela Halkının Maduro Yoldaş’ın arkasında ellerini birbirine kenetlediğini görünce Şeytan harekete geçti. Yerli satılmışlara, “Anayasal düzeni yeniden” sağlamak için Anayasal düzeni bozma emrini verdi. Dün gece itibarıyla Maduro Yoldaş’a ve Venezuela Halkına karşı darbeye girişen ABD Emperyalistleri ve yerli satılmışlar bir kez daha hüsrana uğradılar. Mahkûmlar da her zaman hüsrana uğramaya.

Çünkü karşılarında Bolivarcı Devrim’i korumaya kararlı bir halk var. Karşılarında Bolivarcı Devrim’den vazgeçmektense ölmeyi yeğleyen bir Maduro var. Karşılarında her zaman Venezuela Halkına ve Maduro’ya yol gösteren Chavez Yoldaş’ın insanlığa kalan anısı ve mücadelesi var.

İşte o yüzden AB-D Emperyalistleri ve Yerli Satılmışlar hiç umuda kapılmasınlar, Venezuela Halkına ve Önderi Maduro’ya geri adım attıramayacaklar. Diz çöktüremeyecekler. Biat ettiremeyecekler. Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez’in dediği gibi:

“Venezuela Bolivarcı Silahlı Kuvvetleri ile başa çıkamadılar, ne moralleri ne anayasal vicdanları buna müsaitti, şimdi terörist saldırılar deniyorlar. Bunu başaramayacaklar.”

Emperyalistlere onurunu, ruhunu, halkını, toprağını satan yerli satılmışların güdümündeki ve emperyalizme hizmet yarışındaki medya bu aşağılık darbe girişimini Venezuela’nın 15 Temmuz’u olarak değerlendiriyor.

Bre hainler nasıl bir görürsünüz 15 Temmuz Ganimet Paylaşım Savaşı’yla, Venezuela’daki Faşist Darbe girişimini?..

15 Temmuzda; ABD yapımı iki Ortaçağcı gücün Ganimet Paylaşım Savaşı, diğerinde ise Antiemperyalist, Yurtsever bir önderin iktidardan düşürülme girişimi söz konusudur.

Nasıl aynı kefeye koyarsınız AB-D Emperyalistlerinin deliğe süpürmeyip kullandığı Kaçak Saraylı Tayyip’le, AB-D Emperyalistlerine karşı mücadele eden Maduro’yu?..

Hiç yan yana gelir mi kaderini AB-D Emperyalistlerine bağlayanla, AB-D Emperyalistlerine karşı mücadeleyi kaderi yapan?..

Ülkesinin Tarihine, toprağına, zenginliklerine sahip çıkmayanla, emperyalizme peşkeş çekenle; Ülkesinin Tarihini, toprağını, zenginliğini koruyanla, onun için emperyalizmle mücadele edeni nasıl karşılaştırırsınız?..

Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın önderlerine hakaretler yağdıranla, kendi ülkesinin bağımsızlığı için savaşlar vermiş, mücadele yürütmüş bütün önderlerine sahip çıkan bir önder hiç bir araya getirilebilir mi?

15 Temmuz başından sonuna ABD senaryosudur, BOP Haritasının yaşama geçmesi için Kaçak Saraylı İmam galip getirilmiştir. Ülkenin Faşist Dinci bir devlete doğru götürülmesi ve sonucunda bölünmesi için bu İmama rol verilmiştir.

Venezuela’daki darbe girişimi ABD desteklidir. ABD Emperyalistlerinin örgütlemesidir. Maduro’ya karşıdır, Bolivarcı Devrim’e karşıdır, işleyen Anayasal düzene karşıdır. Biat etmeyen, ruhunu satmayan, onurundan taviz vermeyen, Halkını seven, yiğit Maduro Yoldaş’ı ortadan kaldırmaya yöneliktir bu faşist darbe girişimi.

Ve ABD Emperyalistleri ülkemizde başarılı olmuşlardır, Venezuela’da hüsrana uğramışlardır. Çünkü Maduro; Antiemperyalisttir, Yurtseverdir, Devrimcidir, Halkseverdir, Yiğittir. Venezuela Halkı Önderinin arkasındadır. Ordusu arkasındadır. Yankiler de başarısız olmaya mahkûmdur.

Venezuela’da “başka türlü hayalleri olan” AB-D Emperyalistleri ve yerli satılmışların “Bolivarcı Ordunun ahlâkıyla karşı karşıya gel”mesi zaferi getirmiştir.

Ama 15 Temmuz’da; başka türlü hayalleri olan AB-D Emperyalistleri ve yerli satılmışların, Mustafa Kemal’in askeriyle uzaktan yakından ilgisi olmayan ve içlerini NATO’nun boşalttığı tören paşalarıyla, iktidardan düşmemek, kubura süpürülmemek için her şeyi satmaya hazır Ortaçağcılarla yana yana gelmesi, Şeriat Devletine doğru giden yolu getirmiştir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak; ABD ve AB Emperyalistlerinin Yerli İşbirlikçilerle birlikte Bolivarcı Devrim’e karşı darbe girişimini lanetliyor, Maduro Yoldaş’ın ve Venezuela Halkının, AB-D Emperyalistlerinin ve yerli işbirlikçilerinin saldırılarına karşı verdiği mücadelede sonuna kadar tüm kalbimizle yanlarında olduğumuzu ilan ediyoruz.

Ve bir kez daha Venezuelalı Yoldaşlara ve Maduro Yoldaş’a, aynı düşmana karşı savaşan, aynı idealler için mücadele eden, aynı frekansta yürekleri atan, Türkiye’den Devrimci Dostları olarak, diyoruz ki:

Devrim-karşıdevrim diyalektiğinde orta yol yoktur, barışçıl ve zamana yayılmış bir gidiş Devrimin ölümüdür, Devrimlerle oyun oynanmaz.

Parababalarının siyasi ve ekonomik egemenliğine derhal son vermez ve geriye gidiş ihtimalini bertaraf etmek için onlarla kararlı ve süreğen bir biçimde ve hiç taviz vermeksizin mücadele etmezsen, karşıdevrim yeniden iktidarı almak için her türlü imkânı kullanır. Karşıdevrime karşı kararsız kalırsan, gericilik Demokles’in Kılıcı gibi başında sallanır durur ve ilk fırsatta da devrimi boğmak için bir davranış ortaya koyar.

Yerli-yabancı Parababalarını siyaseten iktidardan düşürmek yetmez, onların ekonomik iktidarını da yıkıp ortadan kaldırmak gerekir. Parababalarının varlıklarını, hem de güçlü bir biçimde, sürdürmelerine göz yummak, özellikle de medyadaki tekellerini kırıp yok etmemek, onlara aşağılık çalışmaları için çok büyük hareket alanı bırakmak, karşıdevrimcilere gösterilen bu büyük tolerans, ileride emperyalist terörü, kaosu, anarşiyi azdırır.

Yoldaşlığın, Devrimciliğin gereği olarak bu uyarılarımızı gözardı etmeyin. AB-D Emperyalistlerinin darbe girişimleri son olmayacak, bu uyarılarımız dikkate alınmaz ise.

Yoldaşlar;

Bu aşağılık darbe girişimi fırsat olsun, kırın artık AB-D Emperyalistlerinin ve yerli satılmışların sömürü çarklarını!

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!

Şan Olsun Chavez Yoldaş’a!

Şan Olsun Maduro Yoldaş’a!

Şan Olsun Venezuela Halkına!

07.08.2017

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz