Yine, Yeniden, Başka Bir 19 Mayıs Daha Yaratacağız

19.05.2017
621
A+
A-

Saygıdeğer Halkımız;

Bu topraklarda tarihler 19 Mayıs 1919'u gösterdiğinde “Vatan aşkını söylemekten korkar hale gelmektense ölmeyi yeğleyen” bir grup yiğit çıkabilmişti Anadolu'ya, vatanımızı Emperyalistlerin işgalinden ve onların yerli işbirlikçilerinden kurtarabilmek için. Parolaları “Ya İstiklal Ya Ölüm” idi. Başta Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal ve Birinci Kuvayimilliyecilerimiz işte bu parolayla harekete geçtiler. Bizi mahvetmek isteyen Emperyalistlerden ve onların yerli işbirlikçilerinden vatanımızı kurtardılar.

Ancak Emperyalistler, 98 yıl önce uğradıkları bu hezimeti hayatlarının hiçbir döneminde unutamadılar, içlerindeki intikam arzusu hiçbir zaman sönmedi. Beklediler, beklediler ve sonunda vatanımızı topuyla, tankıyla işgalinde başarılı olamayan Emperyalist çakallar başka bir yol denediler. Vatanımızı içerden fethetmek. Bununsa en kolay yolunu kendi hizmetkârlarını iktidara geçirmekte buldular. Ve ne yazık ki bunda da başarılı oldular. Ülkemizi 1950 yılından bu yana kendi belirledikleri, en âlâ uşak olarak seçtikleri korkak işbirlikçileri yönetmektedir. Tüm bunların tek bir amacı var. Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın intikamı olacak olan Büyük Ortadoğu Projesi’ni hayata geçirmek. Vatanımızı en az üç parçaya bölmek. Amerika’nın Ortadoğu’da petrol bekçiliğini yapacak ikinci bir devlet yani ikinci bir Müslüman İsrail, Amerikancı Burjuva Kürt Devleti. Batı Ermenistan ve Ortaçağcı Gericiliğe mahkum edilerek bırakılmış topraklarda bir Türkiye. Bunun da bugün en kolay yolunu AKP’giller eliyle yapmaktadırlar. Birinci Kurtuluş Savaşı’mızda yırtıp bir çöp parçası haline getirdiğimiz Sevr'i bugün hortlatmaktalar AKP’giller eliyle. Ve yine dayatmaktalar günümüzün Sevr'ini yani Büyük Ortadoğu Projesi’ni.

Ortadoğu Halkları bugün Büyük Ortadoğu Projesi altında inim inim inletilmekte, zulüm, açlık ve sefalet görmekte ve Ortadoğu coğrafyası Emperyalistlerin kanlı planlarıyla sömürgeleştirilmeye mahkûm edilmektedir. Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde Irak, Libya ve Suriye gibi ülkeler fiili olarak onlarca parçalara bölünmüş durumdadır. Ve Emperyalistler tüm bunları o topraklarda öne sürdüğü ÖSO, IŞİD, YPG gibi kurmuş olduğu güçlerle yapmaktadır. Tüm bu örgütler özellikle AB-D Emperyalistleri tarafından, onların çıkarları için kurulmuş ve sonucunda da BOP'u hayata geçirmekten başka hiçbir işe yaramayacak olan birer piyonlardır. Bazen bu piyonları birbiriyle çarpıştırır bazen birini güç dengesinde üstün plana çıkarır bazen de diğerini. Ama değişmeyen bir şey vardır ki o da Ortadoğu ülkelerinin her gün BOP kapsamında parçalanışı ve halkların gözyaşı dökmesi, kan ve zulüm görmesi.

İşte Emperyalist çakallar ülkemizde de aynı şeyleri yapmak derdindeler. Her zaman söylediğimiz gibi en az üç parçaya bölmek niyetleri. Ve almak Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın intikamını. Geçtiğimiz günlerde, aslında bir oyun olan ve bu oyunda da çokça hileler dönen bir referandum geçirdik. Emperyalistler yine kendilerine uşaklık etmekte sınır tanımayan AKP’giller’e zaferi bahşetti yaptıklarının karşılığında. Ve Büyük Ortadoğu Projesi’ni hayata geçirmek yolunda bir adım daha attılar. Piyonu bir kare daha ileri sürdüler.

Ancak Emperyalistler ve onlara hizmet etmekte gayet istekli ve sınır tanımayan yerli uşakları bilsinler ki bizler Antiemperyalist bir Kurtuluş Savaşı vererek bu toprakları özgürlüğe kavuşturanların torunlarıyız. Onlar o karanlık günlerde nasıl “Vatan aşkını söylemekten korkar hale gelmektense ölmek yeğdir” şiarıyla hareket ettilerse, bizler de bugün bu ülkenin İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak bizlere düşen bu görevi “Ya özgür vatan ya ölüm” şiarıyla omuzlarımıza yükleyip aynı geçmişte Sevr'i yırtıp attığımız gibi bugün de Büyük Ortadoğu Projesi’ni yırtıp atacağız. Emperyalistleri ve onların yerli işbirlikçilerini topraklarımızdan defedeceğiz. Halklarımıza özgür, eşit, aydınlık ve insanın insanca yaşayabileceği bir ülke bırakacağız. Bizler Ustamız Hikmet Kıvılcımlı'nın düşünce oğulları ve kızları olarak bu görevi gerçekleştirmeyi zafere kadar sürdürmeye devam edeceğiz.

 

Ya Özgür Vatan Ya Ölüm!

Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri gibi Gidecekler!

 

Kurtuluş Partisi Gençliği

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz