Yaşasın Zet Farma Lojistik İşçilerinin Şanlı Direnişi

09.11.2014
531
A+
A-

Türkiye İşçi Sınıfı Mücadelesine onlarca işgal, grev ve direniş armağan eden DİSK/Nakliyat-İş Sendikası bu kez de İstanbul Hadımköy’de bulunan Zet Farma Lojistik işçilerini örgütleyerek şanlı bir direniş daha başlattı.

Zet Farma Lojistik Hiz. San. Ve Tic. Ltd. Şti, 360 işçinin çalıştığı; Abdi İbrahim, Mustafa Nevzat vb. ilaç fabrikalarına hizmet veren, Esenyurt, Hadımköy, Kıraç ve Kağıthane’de işyerleri olan bir işletmedir.

Zet Farma işçileri bundan bir süre önce anayasal haklarını kullanarak, Parababalarının baskı, zulüm ve tehditlerine karşı DİSK/Nakliyat-İş Sendikası’nda örgütlendiler. Çalışanlarını birer köle gibi gören patronlar, en doğal hakları olan sendikalaşmayı tercih eden işçileri kanunsuz biçimde işten çıkardı. Ne var ki Parababaları, karşılarındaki sendikanın herhangi bir sendika olmadığını hesap edemediler. DİSK/Nakliyat-İş öncülüğünde başlayan direniş kısa sürede çığ gibi büyüdü. İşten atılan arkadaşlarının kararlı duruşlarını gören sendikasız işçiler akın akın sendikalı oldular, örgütlü mücadeleyi tercih ettiler. Gelinen aşama itibarıyla Nakliyat-İş Sendikası işyerindeki çoğunluğu sağlamak üzere.

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer olarak, Parababaları zulmüne isyan ederek direnişe geçen yiğit Zet Farma işçilerini ziyaret ettik. Direniş yerinde bizi son derece sıcak bir şekilde karşılayan direnişçi işçiler, Zet Farma’daki kölelik koşullarını, kendi deneyimlerini anlattılar. DİSK/Nakliyat -İş Sendikası’nda örgütlenmeleriyle hayatlarının değiştiğini söyleyen işçiler, tüm İşçi Sınıfımıza birlik olup Parababalarına karşı mücadele etme çağrısında bulundular.

Biz de HKP olarak Zet Farma işçilerinin şanlı direnişini heyecanla selamladığımızı, insanı hayvan yerine koyan bu zalim düzene karşı omuz omuza mücadele ettiğimizi belirterek bu mücadelemizi eninde sonunda zafere ulaştıracağımızı ifade ettik. 08.11.2014

Yaşasın Zet Farma Direnişimiz!

İşçilerin Birliği Sermayeyi yenecek!

İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız!

İstanbul’dan

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz