Üç Fidan Yaşıyor, HKP Savaşıyor! Kurtuluş Partisi Gençliği Üç Fidan’ı eylemlerle andı!

07.05.2022
383
A+
A-

Üç Kızıl Karanfil mezarları başında anıldı

Ankara
Kurtuluş Partisi Gençliği olarak, 6 Mayıs 1972’de 12 Mart Faşist Cuntası tarafından katledilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’ı bedence aramızdan ayrılışlarının 50. yıldönümünde mezarları başında andık.
6 Mayıs Cuma günü saat 18.30’da Üç Fidan’ın mezarı başında bir araya gelerek tüm devrim şehitleri için saygı duruşunda bulunup basın açıklaması gerçekleştirdik. Basın açıklamasını Kurtuluş Partisi Gençliği adına Deniz Yoldaş okudu.

Açıklamada Üç Fidan’ın Antiemperyalist, Antifeodal ve Antişovenist mücadelelerine vurgu yapılarak, onların “Tam Bağımsız Türkiye’’ şiarını, mücadelelerinin prensibi haline getirdiklerine ve bu amaç uğruna yiğitçe mücadele ettiklerine, son nefeslerine kadar geri adım atmadıklarına vurgu yapıldı.

Açıklama devamında şunlar dile getirildi: “Denizler’den bu yana Mustafa Kemal’in Tam Bağımsız Türkiye idealini bu ülkenin gerçek devrimcileri olan biz HKP’liler yaşatıyoruz. Amerikancı Ortak paydasında buluşan iktidarıyla ve sahte muhalefetiyle, AB-D Emperyalistlerinin umut kaynakları sahte soluyla Halkımıza, ülkemize karşı oynanan oyunu muhakkak biz gerçek devrimciler bozacağız ve er geç halkımız ile buluşup, Demokratik Halk İktidarı’nı hayata geçireceğiz’’ ifadeleriyle sona erdirildi.

Mezar başında sık sık “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Üç Fidan Yaşıyor HKP Savaşıyor!’’, “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız! Sloganları atan Kurtuluş Partisi Gençliği; İkinci Kurtuluş Savaşçıları’nın bizlere bıraktığı mücadele bayrağını en yükseklerde dalgalandıracaklarını ve Demokratik Halk İktidarı’nı kurup, sosyalizmi zafere ulaştıracaklarını bir kez daha haykırdılar.

HKP gençliği olarak Üç Fidanı andık

İzmir
6 Mayıs 1972’de 12 Mart Faşizmi tarafından idam edilen İkinci Kurtuluş Savaşçıları Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı Karşıyaka Çarşıda yaptığımız eylemle andık. Karşıyaka İlçe Örgütümüzün önünde toplanarak Gündoğdu Marşı ve sloganlar eşliğinde Çarşı girişine kadar sloganlarla yürüyüş yaptık. Yürüyüş sırasında halkımız coşkulu alkışlarla destek verdi.

Yürüyüş sonunda açıklama yapacağımız yerde Parti Gençliğinden Ahmet Engin yoldaşımız partimiz adına açıklama yaptı.

Ahmet Engin yoldaşımız açıklamasında şunları söyledi;

“Onlar Türkiye Halklarının gerçek kurtuluşuna yaşamlarını adamış, bu uğurda “Tam Bağımsız Türkiye” şiarını mücadelelerinin ana prensibi olarak belirlemişlerdi. Ustamız Hikmet Kıvılcımlı, “Korku hiçbir hastalığa ilaç değildir. Tersine, her illetin başı korkudur. Vatan aşkını söylemekten korkar hale gelmektense, ölmek daha iyidir.” diyordu. Tıpkı Ustamız gibi bu üç yiğit devrimci de Vatan aşkını söylemekten ve gereğini yapmaktan korkar hale gelmektense ölmeyi yeğ tuttular. “Tam Bağımsız Türkiye için Mustafa Kemal Yürüyüşleri” gerçekleştirdiler.  Amerikan 6’ıncı Filo’sunun ülkemize gelmesini protesto ettiler. Emperyalizmin “Yeşil Kuşak”çılarını karşı devrimciler, Ortaçağcı Hareketler olarak görüyorlar ve bunlara karşı mücadele ediyorlardı. Yaşasın Türk-Kürt Halkının Kardeşliğini haykırdı Üç Fidan. Denizler’den bu yana Mustafa Kemal’in Tam Bağımsız Türkiye idealini bu ülkenin gerçek devrimcileri olan biz HKP’liler yaşatıyoruz. Ve Deniz Yoldaş’ında Parababalarının mahkemelerinde yüzlerine netçe söylediği gibi; “Bu ülkede Mustafa Kemal’i gerçekten sahiplenenler var ise onlar da bizleriz”. Bugün mücadeleye her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır. Gün İkinci Kurtuluş Savaşı Yolunda HKP saflarında örgütlenmek ve Demokratik Halk Devrimi’ni gerçekleştirme günüdür.”

Coşkulu bir kalabalığın izlediği eylemimizde sık sık “Üç Fidan Yaşıyor HKP Savaşıyor”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Onlara Sözümüz Devrim Olacak”, “Yaşasın Demokratik Laik Tam Bağımsız Türkiye”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “Davamız Halkların Kurtuluş Davasıdır”, “Halkız Haklıyız Yeneceğiz” sloganları atıldı.

HKP Gençliği olarak Üç Fidanın gerçek devamcıları olarak onların uğruna canlarını verdikleri ideallerini zafere ulaştırana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Kurtuluş Partisi Gençliği Adana’da Üç Fidanı Andı

Adana
Kurtuluş Partisi Gençliği olarak, Adana’da Denizlerin “Tam Bağımsız Türkiye” Mücadelesine parti olarak kararlılıkla ve inatla sahip çıkmanın verdiği gurur ve onurla onları andık. Denizleri anmak için anmak yerine; onların mücadelesine ve uğrunda canlarını verdikleri devrimci kavgayı bir kez daha yükseltmek üzere hazırladığımız pankartımızı Barajyolu’nda köprüye astık. Üç Fidanın mücadelesini ve savundukları ilkeleri bir kez daha dosta düşmana sloganlarımızla haykırdık. Eylemimize halkımızın ilgiyle takibi ve övgüleri eşlik etti.

Bugün Denizleri anmak demek; onların amasız ve canları pahasına girdikleri ilkesel mücadelelerine sahip çıkmak demektir. Antiemperyalist, Antişovenist ve Antifeodal olmak demektir. Bu ilkelerin gereğini her yerde yapmak ve kavgasını vermek demektir.

İkinci Kurtuluş Savaşçıları; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan 12 Mart Faşist Cuntası tarafından katledildiler. Halkımız Üç Kızıl Karanfilin katledilmesini hiçbir zaman unutmadı ve unutmayacak.

Türkiye Devriminin Önderi Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın ve Denizlerin de ifade ettiği üzere bizler Türkiye’nin İkinci Kuvayimilliyecileriyiz. Tam Bağımsız, Demokratik, Laik Türkiye Mücadelesini yürüten Kurtuluş Partilileriz.

Selam olsun bizden önce geçene, selam olsun savaşırken düşene!

Üç Fidan Yaşıyor, HKP Savaşıyor!

6 Mayıs 2022

Kurtuluş Partisi Gençliği

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz