“Testereci”nin önünde diz çökerek ülkemizin onurunu ayaklar altına alan Tayyip Erdoğan ve diğer sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduk!

02.07.2022
310
A+
A-

Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini korumak, yüceltmek için yemin eden Kaçak Saray’da mukim Recep Tayip Erdoğan ve bütün avanesi, Uluslararası İlişkilerde geçerli bütün protokol kurallarını ve Devletlerarası ilişkilere hakim olan Mütekabiliyet İlkesini yerle bir ediyorlar. Kaçak Saray’da “ben ettim sen etme” dercesine yapılan atlı karşılamalar, aynı günün akşamında “Testereci” lakaplı, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın katliam emrini veren Prens Selman’a methiyelerin düzüldüğü müzik eşliğinde verilen ziyafet, bir zamanlar katil denilen insanlarla yapılan kucaklaşmalar, Suudilere diz çökmenin, “üç beş dolar atın önümüze, her istediğinizi yapmaya, ne isterseniz vermeye hazırız”ın törenidir.

Ve AKP’giller’in üç beş dolar karşılığında ayaklar altına aldıkları, ülkemizin onurudur. Kendileri çoktan vazgeçtiler onurdan, gururdan, ulusal duygulardan ve de insanlıklarından. İktidara taşınmanın bedeli olarak kuklacı AB-D Emperyalist Efendilerine teslim ettiler bütün insani değerlerini. Ama bu sefer yaraladıkları; Türkiye’nin dünyadaki imajı, onuru, gururu…

Bu satış onları, AKP’giller’i etkilemiyor olabilir. Türkiye’nin onurunun yara alması “Katil ABD Ortadoğu’dan ve Ülkemizden Defol” diyemeyenleri etkilemiyor olabilir. ABD kuklası insan sefaletleri önünde bu diz çöküş, AB-D Emperyalistlerinin umut kaynaklarını, yerel müttefiklerini, “demokrasi güçleri”ni etkilemiyor olabilir.

Ama bu ülkenin en vatansever, en halksever partisi Halkın Kurtuluş Partisi’nin biz neferlerini derinden etkiliyor. Kahroluyoruz, öfkeden deliye dönüyoruz içine düşürüldüğümüz bu durum karşısında. İçimiz acıyor insanların bu kadar alçalmasına. Bir kez daha, bir kez daha bileniyoruz, kinleniyoruz ve dünyanın en kutsal mücadelesi olan insanlık mücadelesine daha sıkı sarılıyoruz.

İşte yapmış olduğumuz suç duyurusu ile, siyasi mücadelemizin bir parçası olan hukuki mücadelemizle AKP’giller’in bu suçunu da kayıt altına aldırıyor, gelecek kuşaklara bir belge olarak sunuyor, tarihe bir kez daha not düşüyoruz. Unutulmasın, silinmesin, İnsan Soyunun en büyük düşmanları ve yerli satılmışlarla nasıl mücadele edilir görülsün diye…

Suç duyurumuz sonrası Partimiz MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Saygıdeğer Halkımız;

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, davetsiz olarak gittiği Suudi Arabistan’da valiye karşılatan, ciğeri beş para etmez, Arap Dünyasında bile lakabı “Testereci”ye çıkmış olan Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman adlı insan sefaletinin, devletlerarası ilişkilere hakim olan Mütekabiliyet İlkesi gereği Ankara Valisi tarafından karşılaması gerekirken, bu Amerikan kuklasına üst düzey protokol uygulanıyor, müzikli ziyafetler veriliyor.

Amaç ne?

Açık…

ABD Emperyalist Haydudunun buyruğuna uymak.

Suudi alçaklarından üç beş dolar dilenebilmek.

İşte bunun için Türk Yargısını yok saydılar ve Testereci Suudi Prensi Selman’ın emriyle katledilen Cemal Kaşıkçı’nın Davasını, İstanbul Çağlayan Adliyesinden alıp tüm dosya bilgi ve belgeleriyle birlikte Suudilere teslim ettiler. Artık AKP’giller’in ve Reisinin bir klasiği haline gelen, “vermem”, “göndermem”, “hesabını verecekler”, “katiller” sözlerinin bütün hepsini de yalayıp yuttular.

Bu, AKP’giller’in ve Reisinin Suudilerden gelmesini umduğu 3-5 dolar için diz çöküşüdür.

Bu durum, ulusal hiçbir değer taşımayan, Ortaçağ’ın Ümmetçisi Tefeci-Bezirgân Sermayenin günümüzdeki temsilcisi AKP’giller’de onurun, arlanmanın, utanmanın zerresinin teşekkül etmediğinin göstergesidir.

Bir kez daha kesince ortaya çıktı ki AKP’giller ve Reisi kendi halkına karşı ejderha, dışarıda AB-D Emperyalistlerine, Suudilere, Katarlılara, Birleşik Arap Emirliği’ne kuzu…

Onuru yaşamdan değerli bulan, en vatansever, en haksever parti olarak haykırıyoruz:

“Türkiye’yi bu durumlara düşürmeye hakkınız yok!”

AKP’giller’in ve Reisinin ülkemizi düşürdükleri bu içler acısı durumu da kayıt altına aldırdık. Başta Recep Tayyip Erdoğan gelmek üzere Türkiye’nin onurunu yaralayan bu müzikli ziyafete katkı sunanlar hakkında; Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile temel millî yararlara karşı faaliyette bulunmak için yarar sağlama suçlarını işledikleri için suç duyurusunda bulunduk.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

2 Temmuz 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz