Siyonist İsrail’in Filistin Halkına yönelik katliamlarını İstanbul ve İzmir’de protesto ettik

10.08.2022
293
A+
A-

İstanbul

Siyonist İsrail Filistin’de yine sivil halkı katletti. İsrail’in Filistin Halkına yönelik bu dur durak bilmeyen saldırılarını Halkın Kurtuluş Partisi olarak İstanbul’da İsrail Başkonsolosluğu önünde protesto ettik.

Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde belli bir mesafeden kortej oluşturarak pankart, flama ve dövizlerimizle İsrail Başkonsolosluğunun bulunduğu binanın önüne geldik Burada gerçekleştirdiğimiz eylemde basın açıklaması, HKP İstanbul İl Yöneticisi Av. Doğan Çıngı Yoldaşımız tarafından yapıldı.

Eylemde sık sık “Siyonist İsrail Filistin’den Defol!”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir!”, “Kahrolsun AB-ABD Emperyalizmi”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarını haykırdık.

 

İzmir

HKP İzmir İl Örgütü olarak Siyonist İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını Karşıyaka Çarşı’da yaptığımız eylemle protesto ettik. “İsrail ABD’dir!” “Katil İsrail Filistin’den Defol”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir” yazılı dövizlerin yanı sıra “Katil AB-D, Siyonist İsrail Filistin’den Defol! Filistin Halkı Yalnız Değildir” yazılı ozalitin açıldığı eylemde Partimiz adına Genel Sekreter Yardımcımız ve İzmir İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak bir konuşma yaptı. Sık sık sloganlarla kesilen konuşmasında Av. Tacettin Çolak şunları söyledi:

“Bugün İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek ve Filistin Halkıyla dayanışmak için bu eylemi İzmir’de ve değişik illerde yapıyoruz. Filistin Halkının yanında yer alan, her zaman biz Gerçek Devrimciler olmuştur; Amerikancı Ortaçağcı hareketler, Hamas’çılar, Müslüman Kardeşler değil. Bugün İsrail demek ABD-AB Emperyalizmi demektir. Filistin toprakları AB-D Emperyalizmi tarafından gasp edilerek İsrail’e hediye edilmiştir. Tabiî karşılığında da Siyonist İsrail’i, Ortadoğu’daki AB-D Emperyalizminin çıkarlarını korumakla görevlendirmiştir ABD-AB Emperyalist Haydutları.

“Bunun için Siyonist İsrail sadece Filistin halkına değil Ortadoğu’daki başta Suriye ve İran gelmek üzere AB-D Emperyalistlerinin çıkarları ile ters düşen tüm devletlere ve halklara karşı Batılı Emperyalistlerin ileri karakolu niteliğindedir. AKP’giller’in iktidara getirilmesinin bir ön şartı da İsrail’in güvenliğinin sağlanmasıdır. Bildiğiniz gibi AKP’giller’in Reisi, İsrail ile birlikte BOP’un eşbaşkanıdır. Bunların İsrail’e karşı tavır alması laftan öteye geçmemektedir. Biz Gerçek Devrimciler Mazlum Filistin Halkı kendi topraklarında özgürce yaşayana kadar dayanışma için olacağız.”

Eylem sırasında sık sık “Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Katil İsrail, Katil ABD”, “Katil İsrail Filistin’den Defol”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Sosyalizm”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganları atıldı.

9 Ağustos 2022

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz